تبیان، دستیار زندگی

حذف آزمون مدارس خاص از دوره ابتدایی کمک به آموزش مهارت‌ های زندگی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: با حذف آزمون‌ های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه مردمی و آزمون‌ هایی که توسط آموزشگاه‌ ها در دوره ابتدایی برگزار می‌ شد، معلمان می‌ توانند در فضایی خارج از اضطراب و استرس مهارت‌ های زندگی را به دانش‌ آموزان بیاموزند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
حذف آزمون مدارس خاص از دوره ابتدایی کمک به آموزش مهارت‌ های زندگی است.
به گزارش معاونت آموزش ابتدایی و به نقل از خبرگزاری آنا، رضوان حکیم‌ زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌ و‌ پرورش در گفت‌ و گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با توجه به حذف آزمون در دوره ابتدایی گفت: بر اساس قانون جدید آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و سمپاد برای پایه هفتم و تمام آزمون‌ هایی که در دوره ابتدایی توسط موسسات برگزار می‌ شود، حذف شد.
وی افزود: همچنین استفاده از کتاب‌ های کمک آموزشی نیز در دوره ابتدایی حذف شد و اگر مدرسه یا معلمی از قوانین جدید تخطی کند در واقع قانون را عمل نکرده و با خاطی برخورد می‌شود.
حکیم‌ زاده با توجه به مزیت‌ های حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و سمپاد در پایه هفتم خاطرنشان کرد: حذف این آزمون‌ ها استرس و اضطراب را از دوره کودکی محو می‌کند و با توجه به اینکه در سند تحول بنیادین دوره ابتدایی به عنوان دوره اساسی و دارای اولویت مطرح شده است که باید دانش‌ آموزان در این دوره تربیت شوند فرصت و مجالی را فراهم می‌کند که جریان تعلیم و تربیت احیا شود و دانش‌ آموزان مجال پیدا کنند تا خلاقیت‌ های خود را بروز دهند و در یک فضای شاد و پرنشاط بودن استرس و اضطراب بتوانند در کنار هم بیاموزند و با یکدیگر زندگی کنند.
وی افزود:‌ معلمان نیز با حذف این آزمون‌ها فرصت کافی را پیدا می‌کنند تا مهارت‌ های زندگی را به خوبی به دانش‌ آموزان بیاموزند.


منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش