• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1396/11/23 ساعت 15:47
  • تاريخ :
ملت وفادار ایران، دیروز خوش درخشید

بازتاب حماسه حضور مردم در 22 بهمن 96

دشمن در ماه های گذشته با محاسبات غلط و تفکراتی که داشت توطئه هایی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران طراحی کرده بود البته هر آنچه قدرت‌ های استکباری تاکنون علیه ملت ایران طراحی کرده اند همواره با شکست مواجه بوده است و مردم با حضور هوشمندانه پاسخ قاطع و محکمی به آنان داده‌ اند.

پرچم
حضور شاداب و پر امید قاطبه مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال, علاوه بر آن که  بازتاب زیادی در رسانه های جهان داشت، حامل پیام های روشنی برای دوستان و دشمنان جمهوری اسلامی نیز بود. مستضعفان جهان که هم اینک زیر یوغ چکمه های استعمارگران، از روهینگا تا غزه ، شیعیان بحرین و مردم مظلوم یمن، به عشق و امید دلاور مردان مدافع حرم و مردم مسلمان و مومن ایران، با دیدن این همایش با شکوه، دلگرم تر از همیشه، مقاومت خواهند کرد و تا بر پایی عدالت جهانی و بر چیدن بساط  ظلم وتباهی ،ایستادگی خواهند نمود. ان شاءالله

حماسه حضور در آئینه رسانه های جهان

آسوشیتدپرس

این خبرگزاری نوشت: ایرانی‌ها یکشنبه به خیابان‌ها آمدند تا سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ را جشن بگیرند.حاضران در این راهپیمایی، شعارهای سنتی علیه اسرائیل و آمریکا سر دادند. صدها هزار تن در اطراف میدان مرکزی آزادی حضور پیدا کردند. در خارج از ایران، تهران توانسته با موفقیت به عقب راندن گروه تروریستی داعش از عراق کمک کند و همچنین به نظام «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه برای بازپس‌گیری بخش‌های استراتژیک سوریه در جنگ‌ طولانی این کشور کمک کرد.


شين هوا

مانایی و پویایی این نهضت بزرگ، در گرو استقلال طلبی و اسلام خواهی و حضور موثر مردم است. از این رو رهبر معظم انقلاب در پیام تشکر خود، حضور پر رنگ ملت را مورد ستایش قرار دادند و گفتند:
"شما عملا زنده و پویا بدن انقلاب را به رخ آنها (دشمنان) کشیدید."
رسانه رسمی چین، در تیتر خود نوشت: صدها هزار ايراني روز يکشنبه با شرکت در راهپيمايي در سراسر کشور سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي سال 1979 را جشن گرفتند.مردم در شهرهاي مختلف ايران با حضور به خيابان ها، شعارهايي عليه آمريکا و اسرائيل سر دادند. آنها تصاويري از آيت الله سيد روح الله خميني، بنيانگذاري فقيد جمهوري اسلامي و آيت الله سيد علي خامنه اي مقام معظم رهبري را در دست داشتند.

سانا

خبرگزاری رسمی سوریه نوشت: در تهران و دیگر شهرهای ایران میلیون‌ها نفر در راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران حضور یافتند و پلاکاردهایی در دست داشتند که شعارهای آنها خواهان وحدت ملی و عدم خضوع در مقابل فشارهای خارجی بود.در این راهپیمایی ها صدها خارجی از ده‌ها کشور حضور داشتند.

نشریه پاکستانی نیشن

این نشریه نیز ضمن منتشر کردن ابعاد راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشورمان گزارش داد: میلیونها ایرانی روز یکشنبه در سراسر این کشور به منظور جشن گرفتن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابانها آمدند و همچون گذشته شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سردادند. انقلاب اسلامی ایران به حکومت رژیم پهلوی که مورد حمایت آمریکا بود، پایان داد.مردم ایران هر ساله در این روز به خیابانها می آیند تا پایبندی خود را به انقلاب اسلامی و وفاداری‌شان را به امام خمینی(ره) بنیانگذار این انقلاب نشان دهند.


پایگاه خبری العهد

نوشت: نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران امروز موشک بالستیک ساخت داخل با بُرد دو هزار کیلومتر را در برابر شرکت کنندگان در راهپیمایی های سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران  به نمایش گذاشت.این موشک بالستیک که  از نوع «قدر-F» است در حالی به نمایش گذاشته شد که روی بدنه آن یک جمله هشدار آمیز از آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران در یکی از سخنرانی هایش خطاب به صهیونیست ها به چشم می خورد با این مضمون «اگر مسئولان رژیم صهیونیستی مرتکب اشتباه شوند، جمهوری اسلامی ایران حیفا و تل آویو را ویران خواهد کرد».

اسپوتنیک عربی

خبرگزاری اسپوتنیک عربی نیز با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نوشت: سپاه ایران همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ماکت موشک بالستیک قدر با برد دو هزار کیلومتر را به نمایش گذاشت.همچنین بسیاری از مقامات سیاسی و نظامی ایرانی و در راس آنها حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران در راهپیمایی پیروزی انقلاب اسلامی ایران حضور یافتند و خبرنگاران تاکید کردند که این حضور گسترده مردم در پاسخ به توطئه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه است.

هند

خبرگزاری «هندو» نوشت: راهپیمایی ایرانیان یکشنبه به مناسبت سی و نهمین سالگرد انقلاب سال 1979 در شهرهای مختلف کشور آغاز شد.راهپیمایان در تهران امروز شعارهای همیشگی «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می دهند. صدها هزار تن در میدان آزادی در تهران در حال گرد آمدن هستند.

 نشریه شین نوشت: مردم ایران هر ساله در این روز به خیابانها می آیند تا پایبندی خود را به انقلاب اسلامی و وفاداری‌شان را به امام خمینی(ره) بنیانگذار این انقلاب نشان دهند.العالم

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد، در راهپیمایی های میلیونی در همه شهرهای ایران به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، رئیس‌ جمهور ایران گفت: دشمن در ماه های گذشته با محاسبات غلط و تفکراتی که داشت توطئه هایی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران طراحی کرده بود البته هر آنچه قدرت‌ های استکباری تاکنون علیه ملت ایران طراحی کرده اند همواره با شکست مواجه بوده است و مردم با حضور هوشمندانه پاسخ قاطع و محکمی به آنان داده‌ اند و امسال نیز به واسطه اقداماتی که داشته اند باید مصمم تر از سال های گذشته، حمایت قاطع خود را از فرهنگ ملی و دینی و اهداف بلند انقلابی و ملی شان نشان دهند.

ترند

خبرگزاری جمهوری آذربایجان گزارش داد: «ایرانیان از سراسر کشور در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان ها در سراسر شهرها و شهرستان ها آمدند.به دنبال ناآرامی های اخیر و تشدید تنش های دیپلماتیک با آمریکا و برخی متحدان آن، مقامات و مسئولان ایرانی خواستار حضور گسترده تر مردم در این راهپیمایی شده اند.

شبکه فاکس نیوز آمریکا، وبسایت لبنانی النشره، شبکه تلويزيوني الاتجاه عراق، شبکه تلويزيوني الميادين خبرگزاری رسمی آلمان اعلام کردند: مردم ایران در راهپیمایی به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان ها آمده اند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده اند.(1)

سخن آخر

آنچه پس از بررسی واکنش رسانه ها در انعکاس راهپیمایی با شکوه امسال قابل تامل است، غافلگیری دولت های غربی از حضور میلیونی مردم در گرامی داشت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است. زیرا به گواه تاریخ هیچ‌یک از انقلاب‌های جهان، پس از سپری شدن سال های زیاد، اینچنین در خاطر مردم خود عزیز نبودند و نسل های آینده به آرمان‌ها واهداف انقلابیون وفادار نمانده‌اند. مانایی و پویایی این نهضت بزرگ، در گرو استقلال طلبی  و اسلام خواهی و حضور موثر  مردم است. از این رو رهبر معظم انقلاب در پیام تشکر خود، حضور پر رنگ ملت را مورد ستایش قرار دادند و گفتند:
"شما عملا زنده و پویا بدن انقلاب را به رخ آنها (دشمنان) کشیدید."


پی نوشت:
1-بازتاب گسترده راهپیمایی 22 بهمن در رسانه های جهان، «تابناک»؛بهمن 961


 

وبگردی

UserName