تبیان، دستیار زندگی

جمع کردن تیم افسار گسیخته فعلی کار دشواری است

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: امیدوارم در صورت تغییر در کادرفنی تیم ملی، مهدی بی‌باک را در جایگاه‌ و رده‌های دیگر ملی حفظ کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تکواندو
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرتضی کریمی در خصوص برگزاری جلسه روز پنجشنبه شورای فنی فدراسیون تکواندو و احتمال تغییر کادرفنی تیم ملی اظهار داشت: با توجه به اینکه در یک‌سال گذشته مهدی بی‌باک نتوانست نتایج مدنظر را کسب کند و همچنین توقعات بالای جامعه تکواندو این روزها شاهد هستیم شایعاتی در خصوص تغییر مهدی بی‌باک شنیده می‌شود اما در این خصوص تصمیم آخر را پولادگر و شورای فنی خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: امیدوارم در صورت تغییر در کادرفنی تیم ملی، مهدی بی‌باک را در جایگاه‌ و رده‌های دیگر ملی حفظ کنیم. از ابتدا نیز اعتقاد داشتم بی‌باک باید از رده‌های پایه ملی سرمربیگری خود را شروع کند و به رده‌های بالاتر برسد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. هنوز هم با توجه به تجربیات و سرمایه‌گذاری زیادی که روی بی‌باک صورت گرفته است باید او را حفظ کنیم تا در رده‌های دیگر موفق باشد.

سرمربی سابق تیم ملی در خصوص گزینه‌های جانشینی مهدی بی‌باک در صورت تغییرات، گفت: از گزینه‌ها اطلاعی ندارم اما اعتقاد دارم اگر قرار است تغییراتی در تیم ملی صورت بدهیم باید آدم‌های باتجربه و دنیا دیده را انتخاب کنیم. توقعات مردم از تکواندو زیاد است و دیگر نباید زمان را از دست بدهیم و باید تغییرات اساسی صورت بدهیم. تلفیقی از بزرگان، پیشکسوتان و جوانان می‌توانند بهترین انتخاب برای تیم ملی باشد. 

کریمی در خصوص اینکه در صورت دریافت پیشنهاد از فدراسیون تکواندو، حاضر به همکاری در پست‌های مختلف است، اظهار داشت: بحث شرایط خیلی مهم است چرا که در این مقطع با توجه به نتایجی که کسب شده،کار واقعا دشوار است. در کنار آن باید ببینم توقعات فدراسیون چگونه است تا بعد از آن بتوانم تصمیم بگیرم. جمع کردن تیم افسار گسیخته فعلی با توجه به زمان کم کار را بسیار دشوار می‌کند اما در صورت تمایل جامعه ورزش و فدراسیون تکواندو حاضر به همکاری با تیم ملی هستم.

وی در خصوص شایعه بازگشت عسگری به تیم ملی تکواندو در پایان عنوان کرد: عسگری بعد از جدایی از تیم ملی تجربیات بسیار خوبی را کسب کرده است. نه تنها او، بلکه سایر مربیان سابق تیم ملی نیز در صورت بازگشت به کادرفنی، قطعا دیگر آدم‌های سابق نیستند و تجربیات زیادی به دست آوردند. مربیان ما در حال حاضر هر روز پربارتر از روز قبل هستند و این موضوع نشان می‌دهد آنها در حال کار و تلاش هستند. در خصوص عسگری نیز نباید بگوییم چون در مقطعی موفق نبوده است دیگر نباید در تیم ملی حضور داشته باشد. عسگری مربی خوب و بزرگی است و در صورت بازگشت به تیم ملی انشاالله موفق خواهد بود.
منبع: خبرگزاری تسنیم