• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1386/02/13
  • تاريخ :

هدیه ای برای معلم

کلاس درس

اگر دنبال کادوی مناسبی برای روز معلم می گردید شاید بهتر باشد از خود معلم ها راهنمایی بگیرید ...

 

مطمئناً هدایایی نظیر کارت ها یا تابلوهای ارزان قیمت مختلف با مضمون «معلم عزیزیم، روزت مبارک» و ... می تواند کافی باشد ولی فکرش را بکنید که یک معلم با تجربه چند تا از این کارت ها و تابلوها در خانه دارد! وقتی معلم ها نظر خود را درباره هدیه هایی که تا به حال دریافت کرده اند بیان می کنند، مشخص می شود کادوهایی که از صمیم قلب اهدا شده اند نزد معلمین بسیار ارزشمند تلقی می شوند.

 

کافی است فقط تشکر کنید

 بسیاری از معلمان می گویند بهترین هدایای دریافتی شان در واقع فقط یک تشکر ساده یا جمله ای مبنی بر سپاسگزاری بوده است. هیچ گاه ارزش قدردانی و تشکر را دست کم نگیرید، به ویژه اگر در حضور همگان انجام شود. یک نامه تشکر آمیز و با دید مثبت، که رونوشت آن نیز به مدیر مدرسه یا اداره منطقه ارسال شود هدیه ای فوق العاده به شمار می آید؛ یا فرضاً نامه قدردانی از معلم، خطاب به سردبیر نشریاتی که در ارتباط با معلمین و مدارس چاپ می شود.

یک معلم دبیرستان می گوید: نامه هایی که از صمیم قلب نوشته می شوند برای گیرنده نیز معانی عمیقی را در بر دارند. خیلی مهم است که والدین به ما بگویند چقدر به کار ما ارج می نهند. ما در شرایطی کار می کنیم که غالباً تشکری در کار نیست.

 

خودتان چیزی بنویسید یا درست کنید

عموماً کادوهایی که بچه ها با سلیقه شخصی خود درست می کنند به نظر معلم شان زیبا می رسد. معلم با تجربه ای می گفت: شاید باور نکنید ولی سبد حصیری کج و کوله ای را که یکی از شاگردانم در سال اول تدریسم به دست خودش بافته و به من هدیه داده بود تا چند سال بعد نگه داشتم و تنها زمانی کنارش گذاشتم که در اسباب کشی دیگر جای برایش نیافتم.

معلم دیگری را می شناسم که گزیده ای از کارت های دست ساز شاگردان سابقش را هنوز نگهداری می کند. او می گوید: با خواندن دست خط بچه ها که با کلام خاص خودشان بابت همه چیز از من تشکر کرده اند قلبم لبریز از شادی می شود.

اگر واقعاً می خواهید چیزی بخرید

بن های مخصوص خرید از فروشگاه های محصولات فرهنگی (کتاب، سی دی، لوازم تحریر و ...) می تواند هدیه مناسبی باشد بخصوص که درآمد اکثر معلمان به آنها اجازه خرید کتبی را که دوست دارند نمی دهد. می توانید با افزودن یک کارت و نوشتن یکی دو جمله حاوی تشکر شخص دانش آموز و با امضای والدین، این هدیه را به یادماندنی کنید.

 

هدیه ای برای تمام کلاس یا مدرسه

 والدین می توانند با توجه به حرفه خویش، کاری برای تمام کلاس یا مدرسه انجام دهند. ساختن یک کتابخانه چوبی برای کلاس، یا تهیه وسایل کمک آموزشی که معلم نیاز دارد هدیه ای است که سود آن به همه می رسد.

اهدای چیزی به نام معلم

ممکن است معلم ها نخواهند خودشان چیزی بگیرند ولی قطعاً بدشان نمی آید چیزی به نامشان به مدرسه اهدا شود. هر مدرسه ای همیشه به وسایلی با قیمت های مختلف نیاز دارد. والدین می توانند با هماهنگی مدیر و با توجه به توان مالی خود، وسیله مورد نظر را تهیه و آن را به نام معلم فرزندشان به مدرسه اهدا نمایند.

 

نویسنده:مریم پاک رو

UserName