تبیان، دستیار زندگی
حسین رضا زاده قهرمان وزنه برداری جهان و المپیك با پیشنهاد دبیر كل انجمن ورزشی نویسان ایران در اجلاس انجمن ورزشی نویسان جهان به جمع كاندیداهای مرد سال جهان پیوست. منوچهر زندی در این رابطه گفت: همه ساله در سه زمینه بهترین ور...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رضا زاده كاندیدای بهترین ورزشكار سال جهان


حسین رضا زاده قهرمان وزنه برداری جهان و المپیك با پیشنهاد دبیر كل انجمن ورزشی نویسان ایران در اجلاس انجمن ورزشی نویسان جهان به جمع كاندیداهای مرد سال جهان پیوست.

منوچهر زندی در این رابطه گفت: همه ساله در سه زمینه بهترین ورزشكار سال، بهترین تیم سال و بهترین امكانات رسانه ای ورزشی سال در انجمن ورزشی نویسان جهان نظر خواهی می شود كه در اجلاس فوق، از سوی ایران حسین رضا زاده قهرمان وزنه برداری جهان و المپیك به عنوان كاندیدار بهترین ورزشكار سال به هیات رییسه معرفی شد كه مورد قبول قرار گرفت.

دبیرانجمن نویسندگان، خبرنگاران و عكاسان ورزشی ایران در ادامه با تشریح نتایج سفر به اجلاس جهانی انجمن ورزشی نویسان گفت: این اجلاس كه از روز یكشنبه 27 مهرماه در شهر لندن به میزبانی انجمن ورزشی نویسان و سازمان ورزش بریتانیا برگزار شد در رابطه با حضور خبرنگاران در مسابقات المپیك 2004 آتن و هزینه های سرسام آوری كه از خبرنگاران تقاضا می شود، بحث و تبادل نظر شد. در این راستا اعضای انجمن ورزشی نویسان جهان از مسوولان برگزاری مسابقات المپیك آتن، ایجاد امكانات لازم برای تسهیل حضور خبرنگارن در این رقابت های ورزشی را خواستار شدند و به 15 هزار خبرنگاری كه بازی های المپیك آتن را پوشش خبری خواهند داد، توصیه كردند كه درویلاهای رسانه ای اقامت كنند، چرا كه درغیر این صورت هزینه های سنگینی را متحمل می شوند.

گفت: تا كنون 70 كشور، خبرنگاران خود را به منظور پوشش خبری بازیهای المپیك آتن معرفی كرده اند كه از سوی انجمن ورزشی نویسان جهان درخواست شد تا 74 كشور دیگر نیز برای معرفی خبرنگاران و رسانه های خود زودتر اقدام كنند.

وی افزود: دراین اجلاسیه به كمیسیون تخصصی انجمن ورزشی نویسان مانند والیبال و كشتی كه فعالیت كمتری دارند برای تجدید نظر در انتخابات اعضای كمیسیون های تخصصی شان تاكید شد. این در حالی است كه در انتخابات انجام شده اخیر وحید مرادی رییس فدراسیون شنای كشورمان در كمیسیون شنا و هندبال انتخاب شد.

زندی گفت: انجمن ورزشی نویسان جهان برای ایجاد تسهیلات لازم در صدور روادید خبرنگارانی كه در كنگره ورزشی نویسان 2004 نیویورك حضور خواهند داشت، اقدامات موثری انجام خواهد داد. بر این اساس مقرر شد كمیسیون رسانه های گروهی كمیته بین المللی المپیك تنها كمیسیونی باشد كه فراتر از مشورت عمل می كند و وظیفه دارد در زمینه تعداد رسانه ها، خبرنگارن و نیز هزینه ها وتسهیلات حضور آنان وارد عمل شود و در این رابطه نقش اجرایی داشته باشد.

وی در ادامه به مباحثی پیرامون كنترل دوپینگ ورزشكاران؛ كه در این اجلاسیه مطرح شد، اشاره كرد و گفت: عده بسیاری بر این عقیده بودند كه باید قانون كنترل دوپینگ ورزشكاران پیش از برگزاری جلسات فسخ شود چرا كه در كشوری مانند آمریكا كه صاحب تكنولوژی های نوین مبادرت به دوپینگ هستند وسال ها ورزشكاران این كشور از مواد نیروزا استفاده می كنند، در نهایت به نفع آنها و كشورهایی كه صاحب این تكنولوژی هستند تمام می شود و كشورهایی كه فاقد تكنولوژی فوق هستند، در میادین بین المللی با موانع قانونی مواجه می شوند.

زندی با اشاره به رونق بخشیدن انجمن های ملی آفریقا گفت: اعضای حاضر در این اجلاس بر رونق بخشیدن به فعالیتهای ورزشی انجمن های ملی آفریقا تاكید زیادی داشتند و مقرر شد با بهره گیری از كمكهای شورای المپیك آفریقا از تعطیل شدن انجمنهای ملی كشورهای آفریقایی جلوگیری شد و كار بین المللی روزنامه نگاران این قاره تسهیل شود.

دبیر كل انجمن ورزشی نویسان كشور در پایان با اشاره به ملاقات با شهردار لندن و رییس سازمان ورزش بریتانیا، گفت: مسوولان ورزش لندن در این ملاقات حمایت از كاندیداتوری لندن برای اجلاس آینده این انجمن را خواستار شدند.