تبیان، دستیار زندگی

واکنش ها به شعارهای ضد ارتشی منافقین

فرمانده ارتش به شعارهای ضدارتش "منافقینِ آمریکا‌نشین" واکنش نشان داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ارتش
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در همایش الگوی مطلوب فرمانده نظامی در چشم انداز تمدن نوین اسلامی گفت: مرکز مطالعات راهبردی ارتش در رابطه با انتظارات فرمانده کل قوا از فرمانده مطلوب، کتابی تهیه کرده که به تایید فرمانده کل قوا هم رسیده است.

وی افزود: حضرت آقا در بین همه نظریه پردازان نظامی صاحب نظریه "ارتشِ معنویت محور" هستند البته تخصص برای فرماندهی شرط لازم بوده و این امر بدیهی است و یک فرمانده در درجه اول باید متخصص باشد.

فرمانده  کل ارتش ادامه داد: اما بالاتر از آن معنویت است. ‌وقتی آقا می گوید ارتش باید معنویت محور باشد یعنی یک  فرمانده باید معنویت محور باشد تا بتواند مجموعه را به پیش ببرد و بداند در تقابل یک نیروی دفاعی حق با نیروی دفاعی غیر حق نیروی دفاعی حق پیروز خواهد بود و همه جیز را از خدا بداند و به خدا اعتماد داشته باشد و مدیر جهادی باید اعتماد داشته باشد که خدا به او‌ کمک می‌کند.

وی ادامه داد: ویژگی بعدی اخلاق مداری است، آقا معتقد است در ارتش، دین و اخلاق یک عنصر تعیین کننده است و آن کسی جایگاه بالاتری دارد که در این زمینه برتر باشد.

پرهیز از لغزشگاه‌ها و دانستن این نکته که کدام حرف و عمل موجب سو استفاده دشمن است در چارچوب تقوای سیاسی از دیگر ویژگی‌های فرماندهی مطلوب است.سرلشکر موسوی گفت: سومین ویژگی انقلابی بودن است و این یعنی  پایبندی به آرمانهای انقلاب تا آخر و تسلیم نشدن  در برابر فشارها. دشمنان انواع فشارها  را بر ما وارد می‌کنند تا ما دچار سستی شویم اما فرمانده انقلابی کسی است که در مقابل تمام این فشارها بایستد و این فرد باید مطمئن باشد که به تمام اهداف انقلاب می‌رسد. پایبندی به استقلال کشور هم جز‌ انقلابی گری است که باید در ابعاد مختلف به آن توجه کرد.

وی افزود: اشراف به دشمن و عدم تبعیت از دشمن دیگر ویژگی فرمانده مطلوب است و ما باید بدانیم دشمن با ترفندهای خود، ما را از چه چیز می‌خواهد منصرف کند و ما باید راهی را که او می‌خواهد نرویم با قدرت ادامه دهیم.

فرمانده کل ارتش گفت: در چند ماه اخیر موضع‌گیری‌هایی داشتم که منافقین در آمریکا تظاهرات کردند که فلانی دارد ارتش ملی را به ارتش انقلابی تبدیل می‌کند. از لندن هم چند صفحه بد و بیراه برای ما نوشتند در این  زمینه.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: پرهیز از لغزشگاه‌ها و دانستن این نکته که کدام حرف و عمل موجب سو استفاده دشمن است در چارچوب تقوای سیاسی از دیگر ویژگی‌های فرماندهی مطلوب است.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: روند شناسی و رویداد شناسی کلید موفقیت فرماندهان است و فرمانده باید بداند که آینده بسیار متفاوت از امروز است. در این دنیای سیال آینده و در محیط واقعی و دنیای فضای مجازی جنگ پرشدت در حال وقوع است. فرمانده مطلوب آینده فرماندهی است که بتواند در این فضای سیال بر یگان‌های منعطف فرماندهی کند.

در پایان این مراسم از خانواده های شهیدان صیاد شیرازی، ستاری، بابایی، ذاکر حسینی تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از کتاب مدیریت در اندیشه دفاعی رهبر انقلاب و سالنامه شهدای نیروی هوایی رونمایی شد. همچنین از امیر آراسته رئیس هیئت معارف جنگ ارتش و امیر سهرابی اولین فرمانده نیروی انتظامی به عنوان فرماندهان برتر قدر دانی شد.
منبع: خبرگزاری تسنیم