تبیان، دستیار زندگی

متوقف کردن فعالیت پیام رسان کودکان

فیس‌بوک از دسامبر گذشته پیام رسان ویژه‌ای را برای استفاده کودکان زیر 13 سال راه اندازی کرده، اما برخی گروه‌های مدافع حقوق کودکان خواستار توقف فعالیت این برنامه شده‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نرم افزار
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، این پیام رسان از قابلیت هایی مانند امکان کنترل والدین برخوردار بوده و با دو سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگار است.
گروه های مدافع حقوق کودکان با ارسال نامه ای برای مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک تصریح کرده اند که کودکان نباید از برنامه های پیام رسان تجاری استفاده کنند. زیرا این کار برای سلامت روح و روان کودکان مضر است و به روند رشد سالم آنها لطمه وارد می کند.
در ادامه این نامه آمده است: بزرگسالان به اندازه کافی برای مدیریت روابط آنلاین خود با دشواری مواجه هستند و کودکان کم سن و سال برای استفاده از حساب های خود در شبکه های اجتماعی آمادگی کافی ندارند. کودکان درک کاملی از خریم شخصی و و آنچه که با دیگران در فضای مجازی به اشتراک می گذارند ندارند و مطالعات نشان می دهد که استفاده کودکان از رسانه ها موجب افسردگی، کاهش رضایت از زندگی و غیره می شود.
در این نامه همچنین آمده که برنامه یادشده باعث افزایش صرف وقت کودکان برای استفاده از محصولات دیجیتال شده و از تعاملات چهره به چهره کودکان می کاهد که برای افزایش مهارت های آنها مانند درک احساسات انسانی، تعامل با دنیای واقعی و لذت بردن از دنیا ضروری است. فیس بوک هنوز واکنشی به این نامه نشان نداده است.
منبع: فارس