تبیان، دستیار زندگی

ا.م.رام الله

از نظر آن ها منجی ای خواهد آمد که از یهود است و از اورشلیم ظهور می کند. حتی در فیلم هایشان نیز این چنین نشان می دهند که آدم کوتوله هایی از خارج زمین می آیند که زمین را نابود کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ا.م.رام الله
از حدود سال 1357 ش فردی[1] به نام پیما فتاحی فعالیت خود را در تهران تحت عنوان استاد ایلیا رام الله آغاز کرده است. این گروه، هیچ ارتباطی با گروه رام الله هند ندارد. او در توجیه نامگذاری گروه خود می گوید: «این نام، یعنی خود رام و خدمتگزار خدا بودن». آرم آن ها چهار مثلث با دایره ای در وسط است که در واقع، تجمیعی است از آرم های اسرائیل، زردتشت، آرم کاخ سفید امریکا، نماد چرخ بودایی و نیز نماد مسیحیت. به لحاظ فکری، ترکیبی است از ایده های آیین اردو، اوشو و عرفان مسیحیت .
ا.م.رام الله، از یک سو بخشی از مبانی خود را از مکاتب عرفانی هندی می گیرد و از سویی دیگر، متأثر از مسیحیت است. دیدگاه او، درباره نسبت زن و مرد، ریشه در اندیشه های تانتریک دارد. او، با تایید برابری ادیان، پلورالیسم دینی را تایید می کند.
فرقة تئوسوفیست ها یا همان مسیحیت صهیون: این فرقه، از تمامی ابزار های سیاسی و معنوی و رسانه ای استفاده می کند. برای نمونه بزرگ ترین شرکت های فیلم سازی هالیوودی، در اختیار این فرقه است. هالیوود، از سال 1971م جریان جدیدی در حوزه فیلم و سینما ایجاد کرد که بعدها به سینمای دینی یا سینما ماورا معروف شد. یکی از پر سر و صدا ترین فیلم های این سینما، به نام «ماتریکس» است، هم اکنون هم حدود 100 فیلم با هزینه های بسیار بالا در هالیوود ساخته شده است. از این مهمتر پدیده کارتون های دینی است. ده ها کارتون با عنوان کارتون های دینی، مافوق طبیعی و ماورا، ساخته شده که تقریباً تمام آن ها در کشور ما پخش شده است و هر کدام از آن ها تحلیل های مفصلی دارد؛ کارتون هایی مثل دو قلوهای افسانه ای، آلیس در سرزمین عجایب، بابا لنگ دراز و... .
از نظر آن ها منجی ای خواهد آمد که از یهود است و از اورشلیم ظهور می کند. حتی در فیلم هایشان نیز این چنین نشان می دهند که آدم کوتوله هایی از خارج زمین می آیند که زمین را نابود کنند. در انتها، یک نفر ظهور می کند زمینیان را نجات می دهد و او یک یهودی است. در یکی از این فیلم ها، فردی را که زمین را نابود می کند یک مسلمان نشان می دهند. جریان شیطان پرستان، از همین جریان است. بخشی از آنان، در ایران هستند. هر سه ماه یک بار یک دختر هفت ساله خود را مقابل شیطان بزرگ، قربانی می کنند و خون او را می خورند. به شدت هم خشن هستند، اگر مخالف ببینند، می کشند.
یکی از کارهای این فرقه، تقویت فرقه شیطان پرست ها است که آداب و مناسک بسیار وحشیانه و خطرناکی دارند. اعتقاد دیگر آن ها، این است که موعود را یک یهودی می دانند که با تکیه بر دیوار ندبه در اورشلیم، ظهور می کند. تعدادی از فیلم هایی که اخیراً درباره آخرالزمان ساخته شده، ترویج اندیشه های آنها است.
[1] . خُلُق ، مرداد و شهریور 1387 - شماره 6 .

منبع:پرسمان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .