تبیان، دستیار زندگی

مطهری: حق مردم در انتخاب پیام‌رسان سلب نشود

هنوز تا جایگزین کردن شبکه‌های اجتماعی داخلی کار بسیاری داریم و بسیار مانده که بتوان پیام‌رسان‌های داخلی را جایگزین پیام‌رسان‌های خارجی کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مطهری
به گزارش تبیان به نقل از روزنامه ایران، علی مطهری با اشاره به نامه 170 نماینده مجلس به رؤسای قوا مبنی بر جایگزینی پیام‌رسان‌های داخلی به جای پیام‌رسان‌های خارجی، گفت: هنوز تا جایگزین کردن شبکه‌های اجتماعی داخلی کار بسیاری داریم و بسیار مانده که بتوان پیام‌رسان‌های داخلی را جایگزین پیام‌رسان‌های خارجی کنیم.

به گزارش جماران نماینده تهران ادامه داد: معتقدم باید تلاش کرد پیام‌رسان‌های داخلی کامل شوند تا مردم از آنها استفاده بیشتری کنند اما بهتر است پیام‌رسان‌‎‌های داخلی در کنار معادل خارجی فعالیت کنند تا مردم هم حق انتخاب داشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اگر شبکه‌های اجتماعی داخلی قدرت بیشتری پیدا کرده و جذابیت آنها بالا رود مردم خود به خود به سمت آنها تمایل پیدا می‌کنند، بر ایجاد رقابت در این حوزه تأکید کرد و افزود: ما باید در این رقابت پیروز شویم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر مسئولان امنیتی و اطلاعاتی اطمینان لازم را به مردم در زمینه عدم دسترسی به اطلاعات خصوصی آنها بدهند و اعتماد لازم را در مردم ایجاد کنند مردم استفاده از پیام‌رسان داخلی را بر پیام‌رسان خارجی ترجیح خواهند داد. 
منبع: روزنامه ایران