تبیان، دستیار زندگی

فرهنگ پیاده‌روی اربعین حسینی نهادینه شده است

قائم‌مقام سازمان اوقاف تأکید کرد: فرهنگ پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) امروز با تدابیر مقام معظم رهبری در قالب یک فرهنگ تأثیرگذار نهادینه شده است و این حماسه بزرگ جهانی روزبه‌روز در حال تقویت و گسترش است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کربلاء
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، همزمان با ختم کامل قرآن کریم، مراسم تجلیل از خادمان اربعین حسینی(ع) با حضور عبدالرضا عابد قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار و از 20 نفر از خادمان و مسئولان موکب‌های اربعین تجلیل شد.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف طی چند سال اخیر برابر تدابیر نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان با تمام امکانات در مراسم اربعین حسینی در ایران و عراق حضور یافته و به خادمان حسینی خدمت کرده است.

قائم‌مقام سازمان اوقاف تأکید کرد: فرهنگ پیاده‌روی اربعین حسینی امروز با تدابیر مقام معظم رهبری در قالب یک فرهنگ تأثیرگذار نهادینه شده است و این حماسه بزرگ جهانی روزبه‌روز در حال تقویت و گسترش است.

عابد با بیان اینکه این سازمان در زمینه خدمات‌رسانی به زائران اربعین پیشگام و پیشتاز بوده است، تصریح کرد: مردم حضور اوقاف و نقش موقوفات را در مراسم اربعین لمس می‌کنند.

وی افزود: براساس آخرین آمار و ارقام سامانه جامع بیشترین نیات موقوفات به امام حسین(ع) و عاشورا و عزاداری حسینی اختصاص دارد.

قائم‌مقام سازمان اوقاف در این مراسم با قدردانی از زحمات تمامی فعالان اربعین به‌ویژه در سطح ادارات اوقاف استانها و شهرستانها تصریح کرد: این حضور مؤثر و ارزشمند در مراسم اربعین موجب اعتماد بیشتر مردم به فرهنگ وقف شده است.

عابد تأکید کرد: کارکنان اوقاف در ایام اربعین حسینی  با روحیه جهادی در موکب‌های حسینی حضور یافتند و به مردم و به زائران خدمت کردند.

وی در ادامه خواستار قدردانی مدیران کل استانها از عناصر فعال موکب‌های اربعین در سطح ادارات شد.

در پایان این مراسم با حضور قائم‌مقام سازمان و معاون فرهنگی و اجتماعی 20 نفر از مدیران و مسئولان فعال در موکب‌های اربعین حسینی تجلیل شدند.

همچنین در این مراسم از فعالان فرهنگی قرآنی سازمان اوقاف به‌شکرانه ختم کامل قرآن کریم قدردانی شد.
منبع: خبرگزاری تسنیم