تبیان، دستیار زندگی
رود هالیوود در حال ساخت فیلم جدیدی است که حجاب زنان مسلمان را هدف گرفته و از بی‌حجابی «قباحت‌زدایی» می‌کند. به گزارش خبرگزاری فارسی فیلم «بی‌حجاب» به کارگردانی بیل بنومن و با بازی مالیکا شراوات، داستان زن مسلمان است که ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هالیوود به جنگ با حجاب می‌رود


هالیوود در حال ساخت فیلم جدیدی است که حجاب زنان مسلمان را هدف گرفته و از بی‌حجابی «قباحت‌زدایی» می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارسی فیلم «بی‌حجاب» به کارگردانی بیل بنومن و با بازی مالیکا شراوات، داستان زن مسلمان است که به فساد اخلاقی مبتلاست. مالیکا شراوات که نقش زن مسلمان را در فیلم بر عهده دارد می‌گوید: نکته قابل توجه در این فیلم آن است که شخصیت اصلی فیلم زنی است که با سه مرد از سه کشور مختلف ارتباط دارد و در طول داستان تحت تأثیر محیط، از یک زن مسلمان سنتی به یک زن غربی آزادی خواه !!! و امروزی تبدیل می‌شود.

اگرچه اسلام‌ستیزی در هالیوود مسئله چندان جدیدی نیست ولی طی سال‌های اخیر بالاخص پس از حادثه 11 سپتامبر، این مسئله شدت یافته است، آنچنانكه امسال در فیلم‌های زیادی از جمله دو فیلم از نامزدهای اسكار، «بابل» و «پرواز شماره 93»، شاهد چنین تصویر منفی از مسلمانان بودیم.

در فیلم «پرواز شماره 93»، پروازی با نام «یونایتد 93»، در تاریخ 11 سپتامبر، توسط عده‌ای از جوانان مسلمان به قصد منهدم نمودن كاخ سفید دزیده می‌شود ولی با تلاش مسافران، قبل از رسیدن به مقصد، در میانه راه سقوط می‌نماید.

این فیلم با صحنه‌ای آغاز می‌شود كه این جوانان با خواندن نماز و قرآن و مجهز نمودن خود به ابزاری چون خنجر و چاقو خود را برای چنین عملیات تروریستی آماده می‌كنند و در سكانس دیگری در هواپیما شاهد آن هستیم كه یكی از این جوانان در بدو اقدام به هواپیماربایی، بدون هیچ اخطاری، الله اكبر گویان چاقوی خود را در پهلوی مسافری بی‌گناه فرو می‌برد.

كارگردان در این فیلم سعی كرده تا مسلمانان را افرادی بسیار خشن و غیرمنطقی كه براحتی برای رسیدن به هدف خود هر فرد بی‌گناهی را قربانی می‌كنند، نشان می‌دهد.

فیلم «بابل» دیگر فیلم ضداسلامی سینمای امسال آمریكا، داستان‌ توریستی آمریكایی (كیت بلانشت) است كه به خاطر شیطنت دو كودك مسلمان و بازیگوش و بازی آنها با اسلحه زخمی شده و مجبور می‌شود تا یك نصفه روز را در یك دهكده دور افتاده مسلمان نشین به همراه همسرش (برد پیت)، در اوضاعی بسیار ملالت‌بار و بدون دسترسی به هر گونه ابزار درمانی سپری كند.

یوسف، كودك 10 ساله‌ای كه باعث این اتقاق شده در این فیلم نه بعنوان یك كودك بازیگوش كه بعنوان مسلمانی كه از كودكی به شدت به اسلحه علاقمند است، معرفی می‌شود. آرزو مرالی، یكی از نویسندگان گزارش «نقش بحران‌زای فیلم‌های غربی در ترویج تصویری منفی از مسلمانان» كه اخیرا در چند مجله و روزنامه عربی و حتی اروپایی به چاپ رسیده است، می‌نویسد: در اینگونه فیلم‌ها چیزی به اسم یك شخصیت خوب مسلمان وجود ندارد.

مرالی، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز‌ گفت: سینما چه در هالیوود و چه در انگلستان، همواره در جهت ارائه چهره‌ای پلید و شیطانی از مسلمانان گام برداشته‌ است. این رسانه‌ها، مسلمانان را افرادی وحشی و عقب‌مانده معرفی می‌كنند و همواره برخی احساسات نژادپرستانه و تعصب‌آمیز را ترویج می‌كنند كه این مسئله پس از حادثه 11 سپتامبر شدت یافته است.

مرالی در گزارش خود آورده است: همواره در فیلم‌های غربی و هالیوود همواره شاهد ستیزه با مسلمانان هستیم، بعنوان مثال در فیلم «ایندیانا جونز» با بازی «هریسون فورد» محصول سال 1981 این مسئله كاملا واضح به مخاطب القاء می‌شود، آنچنانكه در یكی از صحنه‌ها، زنی محجبه را می‌بینم كه با عجله از میان بازار می‌گذرد و در این حین آهنگ مشهور مارگیری به گوش می‌رسد.

مرالی در گزارش «نقش بحران‌زای فیلم‌های غربی در ترویج تصویری منفی از مسلمانان» می‌نویسد: فیلم «محاصره» با بازی «بروس ویلس» و «دنزل واشنگتن»، محصول سال 1998، یكی از مهمترین‌های این مجموعه از فیلم‌هاست كه در آن مسلمانان/عرب‌ها/ فلسطینیان افردی بسیار خشن و وحشی معرفی می‌شوند كه برای رسیدن به مقصود خود حتی برای جان خود ارزش قائل نیستند.

البته اینگونه تصورات جهت‌گیری شده كه به مخاطب القاء می‌شود، تنها به فیلم‌ها محدود نشده، بلكه در انیمیشن‌های جذاب و مشهوری چون «علاءالدین» محصول كمپانی بزرگ و صهیونیستی «والت دیزنی» به چشم می‌خورد. در این كارتون زادگاه «علاءالدین»، بعنوان فردی عرب، یك كشور كاملا بی‌فرهنگ و عاری از هرگونه تمدن به تصویر كشیده می‌شود.

البته با استناد به این دو مطلب كه «هالیوود در تسخیر یهود» است و به عبارتی دیگر «جاده صاف كن سیاست‌های كاخ سفید» است، اسلام ستیز بودن این صنعت بزرگ آمریكایی چندان تعجب‌برانگیز نخواهد بود.

مقاله به چاپ رسیده در پایگاه «یهودشناسی» نیز خود مؤید این مطلب است كه گرداندگان اصلی هالیوود در واقع همان یهودیان (صهیونیست‌ها) هستند.

در این مقاله آمده است، بیش از 1500 یهودی (اعم از بازیگر، كارگران، تهیه‌كننده و…) در هالیوود مشغول بكارند كه در این میان تعداد بسیاری از مشاهیر سینما هستند ، با این حال بسیارند یهودیان گمنامی كه در هالیوود مشغول به كارند.

لینک مطالب مرتبط:

300، جدیدترین محصول ناتوی فرهنگی

هالیوود و فرهنگ‌سازان شیطانی