تبیان، دستیار زندگی
برای بسیاری از مردم یكی از عوامل اساسی بزرگ كردن مسائل كوچك ، احساس ناتوانی و شكست در " از صمیم قلب زندگی كردن" است. زیرا به اجبار درگیر امور روزمره و عادی زندگی شده و آن را صحیح ترین كار ممكن می دانند،  شاید...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از صمیم قلب زندگی كنید

برای بسیاری از مردم یكی از عوامل اساسی بزرگ كردن مسائل كوچك ، احساس ناتوانی و شكست در " از صمیم قلب زندگی كردن" است. زیرا به اجبار درگیر امور روزمره و عادی زندگی شده و آن را صحیح ترین كار ممكن می دانند،  شاید به این دلیل كه دیگران انجام آن را صحیح می پندارند ، یا  تمایل به انجام آن كارها دارند. اغلب افراد در زندگی خود روش از پیش تعیین شده والدین خود را انتخاب كرده و یا شاید انتخاب خود را از روی درك و شناخت و شاید به دلیل وجود بعضی مقایسه ها ، انجام داده اند. بعضی از والدین نیز صرفاً به این دلیل كه دنباله رو دیگران باشند فرزندان خود را تشویق به انجام فعالیت های خاصی می كنند یا لباس های خاصی به تن آنها می پوشانند. عده ای دیگر به جای اجاره آپارتمان ، درتلاش برای خرید خانه هستند، زیرا شنیده اند كه این ، بخشی از رؤیاهای هموطنان آنهاست و گاهی به این دلیل كه می خواهند " پابه پای دیگران پیش بروند" از نظر مالی پا را از گلیم خود فراتر می نهند.

از صمیم قلب زندگی كردن ، در واقع انتخاب روشی مناسب خود و خانواده خود در زندگی است. انتخاب تصمیمات مهم به دلیل همخوانی با آرزو ها و ارزش های شما ( و نه ارزش های دیگران ) صورت می گیرد. در این صورت بیش از آن كه معتقد به فشارهای تبلیغاتی یا توقعات اجتماعی ، همسایگان و دوستان باشید به هدف های  خود اعتقاد خواهید داشت.

از صمیم قلب زندگی كردن به معنای سنت شكنی خانوادگی ،  سركشی ، یا تفاوت داشتن با دیگران نیست. از صمیم قلب زندگی كردن یعنی اعتقاد به ندای درون كه وقتی كاملاً آماده شنیدن آن باشید ، نمایان می شود. این ندا از عقل و احساس كلی شما سخن می گوید و نه از روی عادت . هنگامی كه به جای اعتقاد به عادات ، به قلب خود معتقد باشید، بینش های جدیدی كسب می كنید. این بینش ها و بصیرت ها می توانند از فكر انتقال به شهری كوچك تا رسیدن به واقعیتی مبنی بر لزوم خرد كردن عادتی منفی ( مثلاً اتخاذ روشی متفاوت در گفتگو با شخص مورد علاقه ) متفاوت باشند. امكان دارد در انتخاب شخصی كه علاقه مند صرف وقت با او هستید بینشی كسب كنید، یا راه های جدیدی برای حل مشكلات خود بیابید. همه ی این بینش ها از گوش سپردن به ندای قلب آغاز می شود.

كشمكش های درونی نتیجه عدم موفقیت در زیستن از صمیم قلب است كه شما را كم حوصله می كند. خیلی ساده و راحت آشفته می شوید و عكس العمل نشان می دهید. عمیق تر فكر كنید... شما می دانید حقیقت چیست و چه نوع زندگی و شخصیتی را دوست دارید. اگر عملكرد و شعور باطنی شما با یكدیگر مغایرت داشته باشد ، احساس درماندگی و استرس می كنید. به مرور كه از صمیم قلب زندگی كردن را می آموزید، این گرایش ها محو می شوند و آرام تر و خوشحال تر شده و كمتر احساس استرس می كنید و به جای زندگی كردن به میل و روش دیگری ، زندگی خود را خواهید داشت.

روشی كه شما را به زندگی كردن از صمیم قلب نزدیك می كند آن است كه خود را به آن بسپارید. ازخود بپرسید:" چگونه می خواهم زندگی ام را بگذرانم ؟ آیا راه خود را بروم ، یا امور را مطابق رویه همیشگی ام انجام دهم و یا مطابق توقعات دیگران زندگی كنم؟ " بعد به سادگی آرام گرفته و گوش فرا دهید. بهتر است به جای تلاش برای جستجوی پاسخ سؤال ، بگذارید پاسخ ها ، خود به سوی شما بیایند.

اگر می خواهید آرامش طلب تر و خوشحال تر باشید ، از این نقطه مناسب شروع كنید. از صمیم قلب زندگی كردن یكی از پایه های آرامش درونی و رشد شخصی و فردی است. بدین ترتیب ترغیب می شوید كه مهربان تر و صبورتر باشید. آن را امتحان كنید. از كشف خود متعجب و شادمان می گردید.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.