تبیان، دستیار زندگی

رؤیای اسرائیل در ایجاد «منطقه حائل» بر باد رفت

ارتش سوریه و مقاومت که هفته گذشته تروریست‌های غرب دمشق را به پذیرش توافق خروج واداشتند، امروز پرچم سوریه را بر فراز بلندترین قله ارتفاعات التلول الحمر به اهتزاز درآوردند تا پاکسازی کامل غوطه غربی را رسماً اعلام کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
اسرائیل
به گزارش تبیان به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه سال نو میلادی را با بستن یکی از پچیده‌ترین پرونده‌های مبارزه با تروریسم در غرب پایتخت آغاز کرد.
نیروهای سوری با کمک نیروهای متحد، در واقع با عملیاتهای گسترده خود موفق شدند منطقه غوطه غربی واقع در ریف جنوب غربی دمشق را از دست تروریست‌ها پس بگیرند.
ارتش سوریه پس از بازپسگیری کنترل ارتفاعات راهبردی «التلول الحمر» واقع در ریف قنیطره، رؤیای رژیم صهیونیستی در ایجاد آنچه آن را «منطقه حائل» می‌نامید بر باد داد؛ منطقه‌ای که تحت اشغال ترویست‌های تکفیری تحت حمایت این رژیم بود.
نیروهای سوری هفته گذشته وارد مناطق «مغر المیر و تل مروان» در این منطقه شدند و عملیات پاکسازی آن را به پایان رساندند.
خبرگزاری سانا گزارش داد که صبح امروز پرچم سوریه بر فراز بلندترین قله ارتفاعات التلول الحمر به اهتزاز درآمد و ارتش سوریه مواضع خود را در این ارتفاعات تثبیت کرد؛ ارتفاعاتی که در شرق شهرک «حضر» واقع شده و مشرف بر ارتفاعات جولان اشغالی است. این شهرک طی سالهای گذشته شاهد حملات تروریستی بود که تروریستها از این ارتفاعات آن را کلید می‌زدند تا بتوانند تسلط آتشباری خود بر این منطقه را حفظ کنند.
ارتش سوریه طی عملیات سه ماهه خود در این منطقه تروریستها را مجبور کرد که به شروط نیروهای مقاومت تن دهند و ضمن تحویل سلاح سنگین خود، از این مناطق خارج شوند.
ارتش سوریه از آغاز عملیات خود در پی حفظ جان افراد غیر نظامی، محافظت از زیر ساختها و منازل غیر نظامیان بود و به همین دلیل، حملات سازمان یافته ای به مقرهای تروریستها انجام میداد.
التلول الحمر، روستاهای منطقه «جبل الشیخ، باتا الخشب و مشاتی حضر» در ریف دمشق را به ریف قنیطره پیوند می‌دهد و در راه امدادرسانی تروریستهای تحت حمایت اسرائیل به سمت «خان الشیح» و مزارع اطراف آن در ریف جنوب غربی دمشق واقع شده است.
منبع: فارس