سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به گزارش خبرگزاری فارس، كامران باقری لنكرانی، وزیر بهداشت، درباره شیوه ی "زالو درمانی" گفته است: "هیچ مستند علمی درباره زالو درمانی وجود ندارد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زالو درمانی، جرم است

زالو

به گزارش خبرگزاری فارس، كامران باقری لنكرانی، وزیر بهداشت، درباره شیوه ی "زالو درمانی" گفته است:

هیچ مستند علمی درباره زالو درمانی وجود ندارد، بنابراین از نظر وزارت بهداشت این كار دخالت در امور پزشكی و جرم است و هر جا كه با موارد زالو درمانی مواجه شویم حتماً با عوامل آن برخورد می‌كنیم.

ما در وزارت بهداشت در جایگاهی هستیم كه هر حرفی می‌زنیم باید، مستندات علمی آن را هم داشته باشیم، بنابراین چون درباره زالو درمانی تا كنون هیچ مستند علمی ندیده‌ایم، جلوی آن را می‌گیریم.

زالو یك آنزیمی در بزاقش دارد كه جلوی انعقاد خون را می‌گیرد، به همین علت داروسازان از بزاق آن دارو ساخته‌اند. ممكن است در زمان‌های قدیم كه این دارو نبوده است، از زالو استفاده می‌كردند، اما حالا كه داروی آن وجود دارد، قاعدتاً منطقی نیست كه روش چند قرن پیش را انجام دهیم.

این كار مانند سایر روش‌های جراحی قدیمی منسوخ است. قرن‌ها پیش هم برای درمان آب مروارید یا آب سیاه چشم عمل جراحی انجام می دادند، اما ما نمی‌توانیم بگوییم چون آن زمان با این روش عمل جراحی می‌كردند، ما هم باید همان روش چند قرن قبل را در پیش بگیریم.

ما امروز باید روش‌های جدید پزشكی را اجرا كنیم، الان كه داروی آنزیم بزاق زالو وجود دارد، باید از آن برای درمان استفاده کنیم و هر گونه فعالیت غیر از آن و زالو درمانی دخالت در امور پزشكی و جرم است و جاهایی كه متوجه آن شویم یا بازرسان ما مشاهده كنند، حتماً برخورد می‌كنیم.

وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است و همه مردم و جامعه پزشكان باید نسبت به سلامت جامعه تعهد داشته باشند، لذا نباید از روش‌هایی كه اساس علمی ندارد یا راه و روش علمی تر و كم خطرتر آن وجود دارد، برای درمان استفاده كرد. اگر پزشكی هم این كار را انجام دهد، مقصر است و اشتباه می‌كند و ما هر وقت متوجه چنین مواردی شویم، با آن برخورد می‌كنیم.

منبع: همشهری آنلاین

* مطالب مرتبط:

روش های درمانی در طب سنتی ایران

آموزش رسمی طب سنتی ایران از امسال

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x