وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

درمان عفونت رحم و زخم داخل رحم

عفونت‏ رحم‏: زخم داخل رحم: ترشحات زیادتر از حال طبیعى رحم‏
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
عفونت‏ رحم
درمان عفونت رحم و زخم داخل رحم
زمانى که بعلت ورود میکروب‏ هاى عفونت‏ زا رحم دچار عفونت شد اکثر مواقع خود بیمار عفونت را از ترشحات غیر عفونى تشخیص مى‏ دهد.
اگر ماده مترشحه عفونى باشد معمولا رنگ آن سفید است و غلیظ تر از سایر ترشحات مى‏ باشد و بوى بد مى‏ دهد و اگر مقدارى از این ماده مترشحه را در روى آب بیاندازند چون از آب سنگین‏تر است به ته آب فرومی رود و بالاخره با ارائه مقدارى از این ماده مترشحه به آزمایشگاه تشخیص طبى عفونت باثبات رسیده و نوع میکروب آن مشخص مى‏ گردد.
جهت مداواى این افراد اولا لازم است عمل مقاربت با همسر خود را با وسیله انجام دهند تا میکروب به‏ طرف مقابل منتقل نگردد و بررسى شود اگر غفلت شده و میکروب بطرف مقابل منتقل گردیده با مصرف داروهاى آنتى بیوتیک یا داروهاى گیاهى کشنده میکروب هاى درونى مانند شربت آب‏لیموى مشهور نسبت به پاکسازى بدن شوهر از میکروب اقدام شود.
و تا زمانى که طرفین بکلى از عدم وجود میکروب در بدن مطمئن نشده ‏اند حق مجامعت بدون وسیله را ندارند.
و امّا جهت مداواى عفونت رحم مى‏ توان برگ مورد و جفت و سلاب را بطور برابر و شحم حنظل را نصف از هر کدام گرفته بجوشانند صاف کنند و از آب صاف‏ شده با وسیله ‏اى که آن را تنقیه یا پوآر مى ‏نامند بداخل رحم کرده و روزى حداقل دوبار رحم را با این محلول شستشو کنند و این عمل را چند روزى ادامه دهند و لباس هاى زیر را هر روز عوض کرده و ضد عفونى نمایند تا عفونت بکلى از بین برود
امّا گاه در داخل رحم زخمى موجود است در این صورت با فشار دادن روى رحم در محل زخم احساس درد مى‏شود و هنگام نزدیکى با همسر خود در همین محل احساس درد مى‏شود و پزشک متخصص زنان چون بیمار را معاینه کند وجود زخم را تأئید خواهد کرد.
جهت مداواى این زخم باید روزها با داروهاى شستشودهنده زخم هاى عفونى که بطور رقیق‏ تر درست مى‏ کنند رحم را یکى دوبار شستشو دهند و شب ها یا مواقع استراحت پارچه تمیزى را به مرهم داخلیون اسود که درست مى‏ شود از موم و سقز و کندر و سرنج و روغن کنجد آغشته کرده داخل رحم طورى بگذارند.
که مرهم بروى زخم برسد زخم هاى کهنه و تازه داخل رحم را این مرهم اگر مدتى ادامه دهند مداوا خواهد کرد ضمنا بهتر است این افراد از خوردن غذاهاى زیاد گرم مزاج و ادویه‏ هاى تند پرهیز کنند.
دلیل دختر زا بودن بعضی از خانم ها:
امّا زمانى که ترشحات رحمى در زن زیادتر از حال طبیعى است لکن عفونى و میکروبى نمى‏ باشد این ترشحات مربوط به زیادى رطوبات بدن و ازدیاد بیش از حد رطوبات رحم است.
این‏ گونه زنان اگر در هم چین مواقعى باردار شوند چون چین هاى ذره‏ بینى داخل رحم را ترشحات مخاطى پر کرده نطفه‏ اى که قرار است به فرزند ذکور مبدل گردد قادر نیست در چنین وضعى بدیواره رحم چسبیده و به زندگى خود ادامه دهد امّا نطفه‏ اى که جنین مونث درست مى‏ کند .
مى ‏تواند بهر نقطه از رحم بچسبد و ادامه حیات دهد ازاین‏ جهت است که این‏ گونه از زنان دخترزا مى‏ باشند
براى مداواى این زنان باید برگ مورد جفت، پودر مازو و زنجبیل و سنبل الطیب را بجوشانند و با آب صاف شده چند روز صبح و شب داخل رحم را شستشو دهند و چند روز متوالى منضج و مسهل‏ هاى گرم مزاج بخورند و بدنبال آن از معاجین خشک‏ کننده استفاده کنند.
تا رطوبات زیادى رحم خشک گردد و مشکلات دیگر آن هم برطرف شود تا رحم براى لانه ‏گزینى اولاد ذکور آماده گردد.

منبع : سلامتی / سلامت /زنان و زایمان
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین