تبیان، دستیار زندگی

۶۵ هزار مترمربع از فضای بایگانی راکد قوه قضاییه مورد بهره برداری قرار گرفت

رئیس اداره بایگانی و آرشیو الکترونیک قوه قضاییه گفت: با اجرایی شدن سیاست‌های بایگانی و پالایش پرونده ها در سطح کشور تاکنون نزدیک به 65 هزار متر مربع از فضاهای بایگانی راکد آزاد شده و به عنوان فضای مفید مورد بهره برداری قرار گرفته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
رئیس اداره بایگانی و آرشیو الکترونیک
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، غفار رحمتی رئیس اداره بایگانی و آرشیو الکترونیک قوه قضاییه در بازدید دو روزه خود از استان سمنان ضمن اعلام رضایت و تقدیر از کارکنان دادگستری، گفت: مهمترین محصول در قوه قضائیه پرونده ها و آراء صادر شده است که حفظ و نگهداری آن به عنوان مهمترین سند، جایگاه و اهمیت خاصی دارد.
رحمتی هویت و شناسنامه یک سازمان را بایگانی و اسناد آن عنوان کرد و گفت: با اجرایی شدن سیاستهای بایگانی و پالایش پرونده ها در سطح کشور تاکنون نزدیک به 65 هزار متر مربع از فضاهای بایگانی راکد آزاد شده و به عنوان فضای مفید مورد بهره برداری قرار گرفته است.
رئیس اداره بایگانی و آرشیو الکترونیک قوه قضائیه با اعلام اینکه به دنبال ایجاد مرکز اسناد قوه قضائیه هستیم گفت: در حال حاضر نرم افزار بایگانی راکد به صورت هوشمند با قابلیت تعیین مخزن نگهداری به بهره برداری رسیده و در برخی استانها در حال استفاده می باشد.
رئیس کل دادگستری استان سمنان نیز در دیدار حضوری با رئیس اداره بایگانی و آرشیو الکترونیک گفت: دستورالعمل پالایش در سطح استان سمنان در بخش قضائی و بخش مالی و اداری اجرایی شده و امروز چرخه بایگانی و امجاء در سازمان به صورت مستمر فعال هستند.
 مظهری گفت: پرونده های قضایی بخشی از اسناد مربوط به مردم و حکومت می باشد که حفظ و نگهداری صحیح آن را وظیفه ی خود می دانیم.
وی افزود: در همین راستا تمامی حوزه های قضایی استان به بایگانی ریلی مجهز شده اند و افزارهای لازم از جمله پوشه، زونکن و اوراق مناسب جهت حفظ بهتر  اسناد به صورت یکسان سازی شده در حال استفاده است.

منبع :میزاناین مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .