تبیان، دستیار زندگی

قانون بیست و چهار روابط موفق- با عقل تان از خودتان محافظت کنید

بیست و چهارمین قانون از مجموعه قوانین واقعی برای داشتن روابط موفق تاکید می‌کند که: با عقل و مغزتان از خود محافظت کنید نه با قلب و احساستان.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
روابط موفق

آیا چنانچه در رابطه خود از قوانین واقعی روابط موفق مانند صادق بودن و خودمان بودن پیروی کنیم و قوانین قدیمی و ناسالمی مانند تظاهر و استفاده از بازی‌های روانی را کنار بگذاریم ممکن است باز هم صدمه ببینیم؟ اگر خودمان باشیم اما طرف مقابل باز هم ما را پس بزند و از خود براند چه؟ چنانچه مطابق با قوانین واقعی رابطه موفق از طرف مقابل سوال‌هایی بکنیم اما او ما را کنترل‌گر و فضول بخواند چطور؟ اگر احساسات واقعی خود را به او نشان دادیم اما او ترسید و پا به فرار گذاشت یا ما را ترک کرد آن وقت چه کار کنیم؟ دکتر باربارا دی آنجلیس پاسخ می‌دهد که حتی اگر چنین وقایعی نیز اتفاق بیافتد بازهم ادامه دهید و جا نزنید. به خاطر داشته باشید هنگامی که در روابط خود از قوانین واقعی استفاده می‌کنید مردان نامناسب که به درد شما نمی‌خورند و شما را خوشبخت نخواهند کرد خود به خود حذف می‌شوند یا خودشان کنار می‌روند.

نیازی نیست همه مردان دنیا از شما خوششان بیاید
استفاده از قوانین واقعی برای حذف مردان نامناسب که به شما علاقه‌مند هم نشده‌اند به معنای شکست‌تان نیست، برعکس به معنای موفقیت شماست. هر مرد نامناسبی را که به علت تفاهم نداشتن حذف می‌کنید و از رابطه ناسالم و اتلاف وقت جلوگیری می‌کنید یک قدم به مرد مناسب و ازدواج درست نزدیک‌تر می‌شوید.

هیچ یک از ما دوست ندارد که ترک شود. هیچ یک از ما دوست ندارد طرد شود. حتی از طرف کسانی که تحمل‌شان را هم نداریم! البته هنگامی که کسی فکر می‌کند زیبا، باهوش و خواستنی نیست خوشحال نمی‌شود. اما مقداری درد و رنج در زندگی و عشق اجتناب‌ناپذیر است. این بخشی از هویت و طبیعت انسانی است. حتی هنگامی که ازدواج خوب و سالمی دارید و احساس خوشبختی می‌کنید گاهی اوقات پیش می‌آید که شوهرتان به دلیل خاصی از دستتان ناراحت بشود. طبیعی است تا هنگامی که دوباره آشتی کنید و یکدیگر را ببوسید احساسات بد و ناخوشایندی دارید.

زنانی که از ناحیه ترسی مزمن و نامتناسب و افراطی از ترک شدن، کنترل می‌شوند و تصمیم می‌گیرند که به هر قیمتی که شده از درد و رنج "ترک شدن" و "از دست دادن" خودشان را محافظت کنند به تدریج سرد، بی احساس، کرخت و دور از دسترس می‌شوند. ترس، دیوارها و موانع روحی سختی را پیرامون آنها بنا می‌کند که هیچ کس نمی‌تواند از آنها رد شود. حتی هنگامی که مرد خوب و مناسبی سر راه آنها قرار می‌گیرد و آن همه موانع و میدان‌های مین را آنجا می‌بیند منصرف و بیخیال می‌شود و می‌رود تا شاید زن دیگری برای خود بیابد.

با عقل و مغزتان از خود محافظت کنید نه با قلب و احساستان
قوانین واقعی روابط موفق به شما توصیه می‌کنند از خودتان محافظت کنید اما نه با نشان ندادن احساساتتان و مرموز و اسرارآمیز جلوه دادن و همه آسیب پذیری را متوجه مرد کردن و خطرکردن‌ها را به دوش او انداختن. در درازمدت اینگونه رفتارها شما را در مقابل درد و رنج محافظت نمی‌کنند و منجر به درد و رنج بیشتر، تنها ماندن یا ازدواج با مرد نامناسبی می‌شوند که با فریبکاری او را مجبور به ازدواج با خود کرده‌اید. مردی که خود واقعی شما را هیچ وقت ندیده و نشناخته پس بلد نیست چگونه او را دوست بدارد و فقط به فیلم بازی کردن و بازی‌های روانی پاسخ می‌دهد.

قانون واقعی ۲۴ می‌گوید: با عقل و مغزتان از خود محافظت کنید نه با قطب و احساساتتان به عبارت دیگر:

چشمان خود را نبندید در عوض باهوش باشید

باهوش بودن یعنی استفاده کردن از هوش و ذکاوت خود و نیز بهره بردن از قوانین واقعی تا:

از مردانی که قوانین واقعی روابط موفق را نمی‌پسندند پرهیز کنید.

خودتان باشید.

قبل از آنکه درگیر شوید سوال‌های زیادی کنید.

هرگز با مردهایی که تمام و کمال در دسترس نیستند رابطه برقرار نکنید.

به دنبال مردی با منش و مرام خوب و مثبت باشید.

مراقب نشانه‌های هشداردهنده که حاکی از مشکلات بالقوه و احتمالی‌اند باشید.

هرگز عاشق استعدادهای درونی و توانایی‌های بالقوه یک مرد نشوید.

درباره احساسات و عواطف خود با مردها صادق باشید.

افکار و ذهنیات خود را به مرد زندگیتان نشان بدهید.

هرگز قبل از آنکه به لحاظ فکری - احساسی و عاطفی با کسی صمیمی شوید به لحاظ جنسی با او صمیمی نشوید

هرگز خود را با رفتار کردن مانند شی یا کالایی جنسی پایین نیاورید.

مطمئن شوید که رابطه در خلال رشد و پیشرفت خود از چهار سطح مختلف تعهد بگذرد.و...

هنگامی که از قوانین واقعی روابط موفق پیروی می‌کنید خود را در مقابل دردها و رنج‌های عاطفی و دلشکستگی‌های فراوان واکسینه و بیمه می‌نمایید و می‌توانید مطمئن باشید که هرگز با شخصی نامناسب از رابطه‌ای نامناسب و ناسالم سردر نخواهید آورد.

قابلیت و توانایی احساس کردن بزرگترین هدیه و موهبت الهی است به شما. هرگز از روی ترس، قلب و احساساتتان را خاموش نکنید. در عوض با استفاده از قوانین واقعی، منبع بیکران نیروی درونی و بصیرت و آگاهی را در خود بیدار و فعال سازید و اجازه دهید راهنمایی شما باشند تا به عشق حقیقی و سرمنزل مقصود برسید.

 

 منبع: ستاره
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.