تبیان، دستیار زندگی

پروژه تانگو گوگل تعطیل می‌شود

سه چهار سالی است که از شروع به کار پروژه‌ی تانگو گوگل (Project Tango) می‌گذرد؛ پروژه‌ای که قرار بود طی آن سیستم‌های مختلفی بر مبنای واقعیت افزوده به گوشی‌های هوشمند افزوده شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
پروژه تانگو گوگل تعطیل می‌شود
سه چهار سالی است که از شروع به کار پروژه‌ی تانگو گوگل (Project Tango) می‌گذرد؛ پروژه‌ای که قرار بود طی آن سیستم‌های مختلفی بر مبنای واقعیت افزوده به گوشی‌های هوشمند افزوده شود. گوگل دیروز خبر داد که پشتیبانی از پروژه‌ی تانگو به زودی قطع خواهد شد و توسعه‌ی آن دیگر ادامه پیدا نخواهد کرد. از روز اول مارس سال آینده‌ی میلادی، گوگل به طور کلی پروژه‌ی تانگو را تعطیل خواهد کرد. با این حال، قرار نیست گوگل توسعه‌ی سیستم‌های واقعیت افزوده را کنار بگذارد.

   گوگل می‌خواهد تمرکز خود را در توسعه‌ی واقعیت افزوده روی نرم‌افزار قرار دهد.


پروژه‌ی تانگو با سیستم واقعیت افزوده‌ی ARCore جایگزین خواهد شد. در حالی که پروژه‌ی تانگو مبتنی بر سخت‌افزار بود، سیستم ARCore گوگل بر پایه‌ی نرم‌افزار کار می‌کند.
گوشی‌هایی که از پروژه‌ی تانگو پشتیبانی می‌کردند، بسیار عجیب و غریب بودند. برای مثال اولین گوشی این پروژه یعنی Lenovo Phab 2 Pro سه لنز دوربین در پشت خود داشت و صفحه نمایش آن هم ۶.۴ اینچی بود. حتی گوشی دوم این پروژه هم با اینکه سخت‌افزاری شگفت‌انگیز داشت، باز هم نتوانست به محبوبیت پروژه‌ی تانگو کمکی کند.
پروژه تانگو گوگل تعطیل می‌شود
گوگل می‌خواهد تمرکز خود را در توسعه‌ی واقعیت افزوده روی نرم‌افزار قرار دهد. به کارگیری سیستم ARCore روی گوشی‌های اندرویدی بیشتری ممکن است، تا استفاده از چند سنسور و لنز مختلف روی یک گوشی هوشمند.
منبع:دیجی‌مگ