تبیان، دستیار زندگی

داستان سینما، داستان سرمایه است

در سینما افراد سرمایه گذاری می کنند و به دنبال برگشت آن هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ناصر هاشمی

ناصر هاشمی بازیگر سینما که فیلم «شکلاتی» او هم اکنون روی پرده سینماست، در ارتباط با وضعیت فیلمنامه ها و آخرین فعالیت هایش گفت:من بعد از مدت ها فیلمنامه هایی را که خواندم چه سریال،چه سینمایی و چه تئاتر ،چیزی که حس کنم به من می خورد و بازی در آن را دوست دارم نبوده است.در حال حاضر یک سریالی را صحبت کرده ام، ولی قراردادی را نبسته ام . اگر انجام شود دی ماه تصویربرداری آن آغاز می شود.

وی در ارتباط با حضورش در فیلم «شکلاتی» توضیح داد:داستان هایی که برای کودکان است حال و هوای دیگری دارد،در واقع بازیگری را در نوع دیگری می طلبد. من در دوره دانشجویی مثل بسیاری از دوستان به عنوان مربی تئاتر و سپس بازیگر جذب کانون پرورش فکری شدم. بعد از آن مدتی برای کودکان درتئاتر ، تلویزیون و سینما نوشتم ، بازی و کارگردانی کردم. وقتی که فیلم «شکلاتی» از طرف آقای محمدی و‌ موفق به من پیشنهاد شد، بسیار راغب بودم و دوست داشتم در آن بازی کنم،چون با کودکان ساده تر و راحت تر می شود برخورد کرد و پیچیدگی آدم های بزرگ را ندارند . آدم را امیدوار می کنند به آینده.این‌مسائل باعث علاقه ام به حضور در فیلم «شکلاتی» که فیلم کودک است بود.

او در ادامه این موضوع اضافه کرد:حال و هوای کلی که در برخورد با کودکان وجود دارد خیلی مهم است.اینکه قصه ساده ای را بیان می کنید و می خواهید این کودکان را با دنیا آشنا و موارد اساسی را با زبان کودکانه منتقل کنید برایم ویژگی جالبی است.

ناصری درپاسخ به این سوال که در فیلم «برادرم خسرو»کاراکتر فردی جدی را ایفا کرده اید، ولی در حال حاضر در فیلم کودک که با آن نقش متفاوت است حضوردارید،کدام نوع نقش را بیشتر دوست دارید توضیح داد: نقشی که لایه های پنهان داشته باشد و فقط آدم خوب یابد نباشد را دوست دارم، مثل هربازیگر دیگری.داستان هایی که رویه های مختلف آدم ها و ابعاد مختلف افراد را نشان دهد.این نقشی که من در «شکلاتی» دارم یک آدمی است که به دلایلی کارهای بدی انجام می دهد ،ولی در نتیجه معلوم می شود آدم بدی نبوده و کمک می کند به بچه ها که آنها تصمیم بگیرند و رشد کنند.

او در پاسخ به این سوال که تلویزیون،تئاتر و سینما کدام برایش اولویت است گفت:فرقی برایم نمی کند و هرکدام که خوب باشد برایم آن مهم است.هرکدام بازیگری ها نوع های مختلفی را می طلبد، هرجا که خوب باشد به همان جا می رویم.

وی به اکران فیلم «خانه دیگری» اشار کرد و توضیح داد:بعد از «شکلاتی» فیلم «خانه آن دیگری» را برای اکران دارم که زمان دقیق اکران آن را نمی دانم.

وی در ارتباط با حضورش در سینما توضیح داد:سینما در حال حاضر بیشتر، جوانان را جذب می کند و برای سن و سال ما نوشتن نقش مقداری سخت و در مرحله دوم است.داستان سینما داستان سرمایه است. در سینما افراد سرمایه گذاری می کنند و به دنبال برگشت آن هستند. در نتیجه دوست دارند چهره های جوان ‌و پر طرفدار را بیاورند.این موضوع در سینمای جهان این گونه است و به این نگاه می کنند که می توانند پول را برگردانند یاخیر.

منبع: صبا