تبیان، دستیار زندگی

نمایشگاه آثار نقاشی و کُلاژ ناصر پلنگی افتتاح شد

نمایشگاه آثار نقاشی و کلاژ ناصر پلنگی با عنوان «خاطره‌های قومی» با حضور هنرمندان در گالری آریانا افتتاح شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نقاشی ناصر پلنگی


در این نمایشگاه علاوه بر اینکه آثار نقاشی و کلاژ استاد ناصر پلنگی به نمایش درآمد، از کُت مردانه‌ای رونمایی شد که در آستر و دکمه‌های آن، نقاشی پلنگی کار شده که به عنوان یک اثر فاخر و تلفیقی در حوزه مد و لباس محسوب می‌شود.در این نمایشگاه  زندگی طوایف و اقوام گوناگون به تصویر کشیده شده است. 

این نمایشگاه تا تاریخ سوم دی‌ماه (غیر از شنبه‌)  از ساعت 11 تا 20 در گالری آریانا واقع خیابان فیاضی پلاک 9 پذیرای علاقه‌مندان است.

ناصر پلنگی به عنوان یک هنرمند ارزشی همراه رزمندگان عزیز در سال‌های جنگ در جبهه‌ها حضور داشت و با ثبت وقایع و حماسه های دفاع مقدس سعی کرد بخشی از میراث ناملموس آن سالها را به تصویر بکشد.

یکی از  آثار ماندگار وی در عرصه نقاشی، دیوارهای مسجد جامع خرمشهر بود که در سال 61 و پس از عملیات غرورآفرین بیت المقدس و آزادسازی خونین شهر خلق کرد که منجر به کسب گواهینامه جایزه هنری برای نقاشی دیواری از سوی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی شد و بعدها و در سال 86  دست به مرمت این آثار زد که اکنون در زمره میراث ماندگار هنر در عرصه دفاع مقدس محسوب می شود.

ناصر پلنگی پس از انقلاب با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف عکس و طراحی از جمله در نگارخانه فویر دانشکده هنر استرالیا سعی در انتشار و ارائه ارزش های ایران عزیز کرد.

او که در زمینه های اجتماعی فعالیت های زیادی داشته، در کلکسیون اخیر خود به نام "خاطره های قومی" سعی در یادآوری قدمت فرهنگ ایران داشته و تلاش کرده به وسیله‌ی آثارش، حقیقت و فرهنگ اصیل ایران به آیندگان کرده است.

پلنگی پس از انقلاب در حوزه هنری تبلیغات اسلامی فعالیت داشته و در طول این سال ها آثار متعددی خلق کرده است.

منبع:تسنیم