تبیان، دستیار زندگی

تلگرام در ایران ۴۰ میلیون کاربر دارد

«پاول دوروف» موسس تلگرام با بیان اینکه این پیام رسان در ایران ۴۰ میلیون کاربر دارد، گفت: پیشنهادهای خرید تلگرام از سوی برخی برندهای برتر ۳ تا ۵ میلیارد دلار است اما آن را نمی فروشم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تلگرام
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، خبرنگار این وب سایت با «پاول دوروف» موسس تلگرام در دبی مصاحبه ای انجام داده و به موضوعات مختلفی از جمله تعداد کاربران این پیام رسان در این پرداخته است. دوروف در این مصاحبه گفت: تلگرام در سراسر جهان حدود ۱۸۰ میلیون کاربر دارد که فقط ۴۰ میلیون نفر از آنها در ایران زندگی می کنند. به گفته او بیش از ۵۰۰ هزار کانال فارسی در تلگرام وجود دارد.
همچنین در این مصاحبه او عنوان کرده قصد دارد سال آتی «خبری بزرگ» را اعلام کند.
از سوی دیگر دوروف در ادامه مصاحبه اعلام کرد  مشغول ایجاد نوعی قابلیت جستجو در تلگرام است تا پیام ها و محتویات تروریستی را حذف کند.
این درحالی است که دوروف درباره پیشنهادهای خرید تلگرام از سوی برخی برندهای برتر در سیلیکون گفت: درخواست های فروش این پیام رسان را همچنان رد خواهم کرد. تخمین خریداران از ارزش تلگرام ۳تا ۵ میلیارد دلار است. البته نام آنها را فاش نمی کنم.
او در این باره افزود: تلگرام را حتی به قیمت ۲۰ میلیارد دلار هم نمی فروشم. این یک ضمانت مادام العمر است.
دوروف در این نشست گفت که به دنبال کسب سود هم هست. وی تلگرام را مجموعه خیریه ای توصیف کرد که وی قصد دارد کسب درامد از آن را از اوایل سال میلادی آینده آغاز کند. اما این کار تا حدی انجام خواهد گرفت که هزینه توسعه تلگرام تامین شود.
منبع/ مهر