تبیان، دستیار زندگی

بودجه طرح تحول سلامت در سال 97 کاهش یافته است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چالش‌هایی بر سر راه طرح تحول سلامت وجود دارد، گفت: مسؤولان وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس در تلاش هستند که چالش‌ها را در حد توان مرتفع سازند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
اکبر ترکی
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، اکبر ترکی در بویین میاندشت اظهار داشت: زمانی‌ که رئیس‌جمهور بودجه را به مجلس تقدیم می‌کند باید کمیسیون تلفیق بودجه تشکیل شود که این کمیسیون متشکل از اعضای کمیسیون برنامه ‌و بودجه و از هر کمیسیون تخصصی دیگر حدود سه نفر است.
وی افزود: مبلغ پیشنهادی کل بودجه را دولت به مجلس تقدیم کرده است و بودجه پیشنهادی توسط کمیسیون تلفیق باید بررسی و نهایی شده و سپس در صحن علنی مجلس مطرح شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: چالش‌هایی بر سر راه طرح تحول سلامت قرار دارد و این طرح با کمبود و کاهش بودجه‌هایی روبه‌رو شده است، از این رو مسؤولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به این نتیجه رسیدند که چالش‌ها را در حدی که بتوانند مرتفع کنند.
وی تصریح کرد: در این بودجه تلاش می‌کنیم تا سلامت مردم حفظ شود، همچنین تلاش می‌کنیم تا آسیبی به خدمات بهداشتی و درمانی مردم در سراسر کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد نشود، ولی این موضوع اتفاق نظر بین دولت و مجلس را می‌طلبد تا بتواند چالش‌های پیش‌رو را مرتفع کند.
منبع: خبرگزاری فارس