تبیان، دستیار زندگی

دو مورد از محدودیت‌های جیمیل را بشناسید

شاید یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین سرویس‌های ارائه خدمات پست الکترونیکی، ایمیل شرکت گوگل یا همان جیمیل باشد. ظاهر مناسب و طراحی منحصر به فرد و آسان گوگل باعث شده تا بسیاری از کاربران محدودیت‌های جیمیل را ندانند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
دو مورد از محدودیت‌های جیمیل را بشناسید
شاید یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین سرویس‌های ارائه خدمات پست الکترونیکی، ایمیل شرکت گوگل یا همان جیمیل باشد. ظاهر مناسب و طراحی منحصر به فرد  و آسان گوگل باعث شده تا بسیاری از کاربران محدودیت‌های جیمیل را ندانند.
بسیاری از کاربران دارای حساب کاربری گوگل از محدودیت‌های جیمیل خبر ندارند و نمی‌دانند که حتی محبوب ترین سرویس ایمیل در دنیا نیز دست کاربران را برای برخی از کارها بسته است. گوگل اعلام کرده که مهم ترین دلیل وجود این محدودیت‌ها مسائل امنیتی است.
در این مطلب قصد داریم تا 2 مورد از محدودیت‌های جیمیل را معرفی کنیم.

محدودیت‌های جیمیل در ارسال و دریافت

با استفاده از سرویس ایمیل گوگل تنها می‌توان به 500 آدرس مختلف در روز ایمیل ارسال یا دریافت کرد. در صورتی که بیشتر از این تعداد ایمیل دریافت و ارسال کنید، حساب کاربری شما به طور موقت بلاک خواهد شد و باید برای 24 ساعت دیگر منتظر بمانید.
گوگل در زمینه دریافت و ارسال ایمیل در بازه‌های زمانی دقیقه، ساعت و روز نیز محدودیت‌هایی دارد. محدودیت‌های جیمیل شامل 60 ایمیل در دقیقه، 3600 ایمیل در ساعت و 86400 ایمیل در روز برای اکانت‌های GSuit  می‌شود.

محدودیت‌های جیمیل در سایز فایل‌های ضمیمه

سایز محدود شده برای فایل‌های ضمیمه یا پیوست شامل 25 مگابایت در  هر ایمیل می‌شود. کاربران برای ارسال فایل‌های بزرگ تر باید از فضای ابری Google Drive استفاده کنند. در این فضای ابری می‌توان یک فایل تا سقف 10 گیگابایت را آپلود و ارسال کرد.
گفتنی است؛ حجم فضای ابری گوگل درایو نیز محدود است و کاربران عادی برای ارسال فایل‌های بیشتر و پرحجم تر، ممکن است نیاز به فضای بیشتری داشته باشند.
گوگل برای ارائه فضای بیشتر در ذخیره سازی ابری خود از کاربران به صورت زمانی هزینه دریافت می‌کند. بر همین اساس کاربران می‌توانند به صورت ماهانه یا سالانه حجم‌های زیاد و تا سقف یک ترابایت را از ذخیره سازی گوگل درایو خریداری کنند.