تبیان، دستیار زندگی

موتور جدید هوندا CB4 انرژی خود را از جریان باد بدست می‌آورد!

در جریان نمایشگاهی در شهر میلان، موتور هوندا CB4 رونمایی شد که از ویژگی‌های آن می‌توان به صفحه نمایش سازگار با گوشی‌های هوشمند و امکان تامین انرژی از جریان باد اشاره کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
موتور جدید هوندا cb4 انرژی خود را از جریان باد بدست می‌آورد!
در جریان نمایشگاهی در شهر میلان، موتور هوندا CB4 رونمایی شد که از ویژگی‌های آن می‌توان به صفحه نمایش سازگار با گوشی‌های هوشمند و امکان تامین انرژی از جریان باد اشاره کرد.
بهره گیری از سوخت‌های تجدیدپذیر و سبز مبحث نوپایی در عرصه تولید خودرو و موتور محسوب می‌شود و به دغدغه بسیاری از شرکت‌های خودروسازی تبدیل شده است؛ تولید دستگاه‌های مبتنی بر سوخت‌های تجدیدپذیر از خودروهای خورشیدی گرفته تا اتومبیل‌های برقی از جمله اقداماتی است که شرکت‌های خودروسازی برای جایگزینی سوخت‌های فسیلی در جهان انجام داده‌اند.
شرکت هوندا نیز از قافله عقب نمانده و موتوری را طراحی کرده که با انرژی باد کار می‌کند. هوندا طرح مفهومی (کانسپت) این موتورسیکلت را در جریان نمایشگاهی در میلان رونمایی کرده است تا نشان دهد که به انرژی سبز و فناوری‌های جدید در موتورسیکلت و خودروهای خود علاقه‌مند است.
این موتور جذاب، هوندا CB4 نام دارد و طراحی آن به‌گونه‌ای است که بدون نیاز به سوخت‌های فسیلی همچون بنزین یا گازوئیل کار می‌کند. در طراحی موتور هوندا CB4 توربین‌های قدرتمندی تعبیه‌ شده که با وزش باد چرخیده و این انرژی را به انرژی جنبشی تبدیل کرده و باعث حرکت موتورسیکلت می‌شوند؛ اما این تمام امکانات موجود در این موتور نیست چرا که هوندا CB4 مجهز به نمایشگری لمسی است که در آن نقشه‌های جاده‌ها قابل رؤیت است. این نمایشگر به گوشی هوشمند موتورسوار متصل می‌شود و دیگر نیازی به استفاده از گوشی در هنگام موتورسواری نیست و تمام مکالمات و پیام‌ها در این صفحه‌ نمایش روبه‌روی راننده نمایش داده می‌شود.
نکته جالب‌ توجه درباره این نمایشگر این است که همانند موتور با جریان باد کار می‌کند و با توقف جریان باد از کار می‌افتد.
جزئیات بیشتری از موتور هوندا CB4 منتشر نشده اما از تصاویر کانسپت این موتورسیکلت مشخص است که طراحی آن تفاوت چندانی با سایر موتورها ندارد.
باید دید هوندا چه زمانی این موتور سازگار با محیط‌ زیست را رسما معرفی کرده و روانه بازار می‌کند.
گفتنی است؛ استفاده از توربین و بهره‌گیری از جریان باد امری جدید در موتورسیکلت‌ها نیست و پیش‌ از این شرکتی با نام Bandit9 در یکی از مدل‌های موتورسیکلت خود از توربین برای انتقال جریان باد استفاده کرده بود؛ هر چند که این موتور هیچوقت رنگ بازار را به خود ندید و هیچگاه به تولید انبوه نرسید. باید دید آیا هوندا CB4 نیز به همین سرنوشت دچار می‌شود یا خیر.
منبع:کلیک