تبیان، دستیار زندگی

وصیت‌نامه شهید علی‌اکبر اسماعیلی

بر برادرانم سلام مى‌رسانم و از آن‌ها می‌خواهم كه سعى كنند، توده مردم را كه عاشق انقلاب هستند از نظر اعتقادى و سیاسى آماده كنند كه بتواند افراد صادق انقلاب را شناسایى كنند... .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
شهید علی‌اکبر اسماعیلی
شهید «علی‌اکبر اسماعیلی» سال 1344 در کرج چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام 16 آبان 1362 طی عملیات والفجر 4 در پنجوین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعى الى ربک راضیة مرضیة فادخلى فى عبادى وادخلى جنتى

اى نفس مطمئن و دل آرام، امروز به حضور پروردگارت باز آى كه تو خشنود به نعمت‌هاى ابدى او و او راضى از تو است باز آى و در صف بندگان خاص من در آى و در بهشت من داخل شو.

دار خونین لاله‌اى دیگر به دامن گرفت و دشت پر وسعت خود را براى چندمین بار عطرآگین نمود.

با سلام و درود بى‌كران به رهبر كبیر انقلاب و ملت شهید پرور ایران و از كربلاى خونین ایران تا كربلاى حسین.

حضور محترم پدر و مادر مهربانم سلام علیكم:

پس از عرض سلام امیدوارم حالتان خوب و خوش و خرم در سایه خداوند متعال بوده باشید و به پدرم سلام گرمى مى‌رسانم و بر مادر مهربانم سلام گرمى از ته قلبم می‌رسانم و بر برادرانم سلام مى‌رسانم و از آن‌ها می‌خواهم كه سعى كنند، توده مردم را كه عاشق انقلاب هستند از نظر اعتقادى و سیاسى آماده كنند كه بتواند افراد صادق انقلاب را شناسایى كنند و عناصرى را كه جریان‌هاى انحرافى دارند، بشناسند كه شناخت مردم در تداوم انقلاب حیاتى است و بر خواهرانم زهرا، فاطمه سلام گرمى مى‌رسانم و از آن‌ها می‌خواهم همچون زینب استوار و پایدار باشند و زینب‌گونه رفتار كنند.

پدر جان! امیدوارم مرا ببخشید و مادر مهربانم و برادران و خواهران عزیزم امیدوارم مرا حلال كنید و از دوستان و آشنایان حلالیت بطلبید.

پدر و مادرم! یكى از پایه‌هاى بزرگ ایمان، صبر است پس نكند در مقابل شهادت من بى‌تابى از خود نشان بدهید و پدر جان! امیدوارم راه من و دیگر شهیدان را ادامه دهید و امیدوارم این اسلام را در تمام جهان برگزار كنید و دست از این امام امت بزرگوار برندارید و اى عزیزان از شما مى‌خواهم كه از اسلام و انقلاب اسلامى تا آخرین قطره خون حمایت كنید و مبادا در این راه از صحنه نبرد حق علیه باطل خارج شوید كه این خواست شیاطین وسوسه‌گر شرق و غرب است. همواره فرامین ولى فقیه را گوش كنید و پشتیبان او باشید تا آسیبى بر این مملكت وارد نشود و به این جنگ غیر عادلانه تحمیلى رژیم عراق كه با حمایت همه جانبه دول شرق و غرب علیه ایران اسلامى به پا كرده است، ادامه دهید.

ان‌شاءالله خدا نصرت و پیروزى نصیب اسلام و مسلمین گرداند. در ضمن پدر و مادرم هر چقدر توانستید برایم نماز و یا روزه قضا بگیرید. ان‌شاءالله همدیگر را در كربلا مى‌بینیم.

من ترک الصلاة متعمدا فقد كفر جهارا: هر كس نماز را عمدا ترک نماید به تحقیق هر آینه كافر است.

غم از چه خوریم كه مهدى (عج) دین مى‌آید

از بهر شكست مشركین مى‌آید

برماست كه هموار نماییم رهش را

آن حجت حق، حامى دین مى‌آید

ما لشگریان مهدى موعودیم

مشتاق شهادت به ره معبودیم

ایزد توانگر كه جمله ما مشتاقان

در خط على (ع) و احمد و محمودیم (ص)»
ساجد
منبع:فاتحان
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .