تبیان، دستیار زندگی

رتبه بندی صد برند برتر جهان و رموز موفقیت آنها در مصرف کنندگان

رتبه‌بندی برندهای برتر جهان توسط شرکت WPP و از طریق زیرمجموعه های BrandZ، براساس عملکرد مالی و رضایت‌مندی مصرف‌کنندگان بررسی و اعلام می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
رتبه بندی
برندهای جهان روان شناسی و علم را به خدمت گرفته و گاه از خود محصول تولیدی یا خدماتی که آن را نمایندگی می‌کنند، عمر بالاتری در اذهان مصرف کنندگان دارند. برندها، ارزشمند بوده و به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌ها ارزش برند خود را در ترازنامه تجاری خود قرار می‌دهند.
رتبه‌بندی برندهای جهان را هر ساله شرکت WPP که مؤسس آن سِرمارتین سورل نام دارد، منتشر می‌کند. این شرکت از طریق زیرمجموعه های خود به نام BrandZ یکصد برند برتر جهان را براساس عملکرد مالی و رضایت‌مندی مصرف‌کنندگان مورد بررسی قرار می دهد.
این بررسی‌ها نشان می دهد که شرکت‌های جوان، گوی سبقت را از شرکت های سن و سال دارتر ربودند و متوسط سن ۱۰ برند برتر از سال ۲۰۰۶ تا حال نصف شده است. همچنین، ارزش ۱۰۰ برند برتر جهان بیش از ۳/۶ تریلیون دلار است. پنج برند برتر جهان عبارتند از گوگل، اَپل، مایکروسافت، آمازون و فیسبوک که تماما در حوزه تکنولوژی قرار دارند.
 اقدامات کلیدی موفق برندهای برتر جهان
۱. سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه برای کشف روش‌های تولید محصولات جدید و یافتن روش های خلاقانه بکارگیری آنها.
۲. داشتن اهداف بزرگی چون کمک به مردم جهان که این رویکرد هم انگیزه مصرف‌کنندگان را بالا می برد و هم کارکنان آنها را تشویق می کند.
۳. با عرضه محصولات و خدمات عالی به مشتریان، همیشه مصرف کنندگان را راضی نگه می دارند.
۴. برقراری رابطه احساسی با مشتریان به نحوی که آنان باید احساس کنند که این برندها جزیی از زندگی شان شده است.
به نظر شما، کدامیک از شرکت‌های تولیدی کشور ایران، از فاکتورهای فوق برخوردار می‌باشد؟!

منبع :قضاوت آنلاین
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .