تبیان، دستیار زندگی

هنگام مسواک زدن چقدر خمیر دندان بزنیم؟

معمولا تصور می‌کنیم برای اینکه دندان‌هایمان مانند مروارید بدرخشند باید هر بار که مسواک می‌زنیم مقدار زیادی خمیر دندان استفاده کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
هنگام مسواک زدن چقدر خمیر دندان بزنیم؟


هنگام مسواک زدن چقدر خمیر دندان بزنیم؟

استیون گلدبرگ دندانپزشکی اهل منهتن می‌گوید در واقع برس مسواک کار اصلی تمیز کردن دندان‌ها را انجام می‌دهد و وقتی ما مقداری زیادی خمیر بر روی مسواک می‌گذاریم، افراط می‌کنیم. تنها کاری که باید انجام دهید گذاشتن یک نخود خمیردندان حاوی فلوراید بر مسواک است.

کودکان زیر شش سال باید مقدار کم‌تری خمیر دندان (به اندازه‌ی یک دانه برنج) استفاده کنند.

آنا پائولا فراز دوورتی دندانپزشک و سخنگوی جامعه‌ی دندانپزشکان امریکا (American Dental Association) می‌گوید توصیه می‌شود مقدار کم‌تری خمیر دندان برای کودکان استفاده شود زیرا ممکن است مقداری از آن را ببلعند و در موارد شدید ممکن است آن‌ها دچار فلوئوروزیس یعنی لکه‎های قهو‌ه‌ای بر روی دندان‌ها شوند؛

اما اگر بزگسالان بیش از مقدار توصیه شده خمیر دندان استفاده کنند ضرری ندارد. همان طور که گولدبرگ خاطرنشان می‌کند مقادیر زیادی از خمیر دندان‌های نسبتا گران بیهوده استفاده و از بین می‌روند.

گولدبرگ می‌گوید «اگر تمام سطح برس مسواک را با خمیر دندان بپوشانید فقط خمیر دندان‌ها را هدر داده‌اید. بسیاری از مردم به خاطر تقلید از آن چه در تبلیغات می‌بینند مقدار زیادی خمیر دندان استفاده می‌کنند در حالی که این کار اشتباه است.»


 

منبع:سلامتی
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .