تبیان، دستیار زندگی

علاقه‌مندان به شامپوی سر بخوانند

بسیاری از ما دوست داریم بوش خوش ناشی از مصرف شامپو حداقل برای یک روز در بدن ما باقی بماند و حالا محققان راهی برای این موضوع یافته اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
علاقه‌مندان به شامپوی سر بخوانند

علاقه‌مندان به شامپوی سر بخوانند

 به نقل از نیواطلس، پژوهشگران موسسه فدرال پلی تکنیک لوزان در سوئیس می گویند استفاده از یک ترکیب شیمیایی به نام پپتید سیکلین در شامپوها باعث می شود تا رایحه ترکیبات خوشبوکننده آنها در موی انسان باقی بماند.

پپتید سیکلین از قابلیت ترکیبی مناسبی با دیگر مواد و به خصوص انواع رایحه برخوردار است و مشکلی در زمان شستشوی مو بعد از استفاده از شامپو به وجود نمی آورد.

تا پیش از این از روش های متفاوتی برای حفظ بوی خوش مو بعد از استفاده از شامپو استفاده شده بود که یکی از آنها موسوم به profragrance، پلیمری بود که به رایحه شامپو اضافه می شد. در روشی دیگر ترکیبات خوشبو به میکروکپسول های پلیمری اضافه می شد. اما ماندگاری عطر خوش در هیچ یک از این روش ها زیاد نبود.

دانشمندان می گویند کارآیی روش جدید تا ۲۰ برابر بیشتر است و باعث می شود بوی خوش مو بعد از استفاده از شامپو به جای یکی دو ساعت تا یک روز باقی بماند.هنوز مشخص نیست شامپوهای تجاری بر مبنای این دستاورد چه زمانی روانه بازار می شوند.


منبع :سلامتی
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .