تبیان، دستیار زندگی

طرز تهیه مربای کامکوات

كامكوات پرتقال تزیینی كوچك یا همان پرتقال مینیاتوری است كه در بازار یافت میشود. 2)در صورت تمایل به جای آب از گلاب استفاده كنید. 3)این مربا را هم به عنوان صبحانه و هم همراه چای میتوان سرو كرد.همچنین به دلیل ظاهر زیبای این مربا میتوانید در تزیین انواع كیك و شیرینی از آن استفاده كنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 مربای کامکوات
 

مواد لازم

شکر ۵۰۰ گرم
آب ۱ لیوان
گلاب ۱/۲ لیوان
آبلیمو ۱ قاشق غذا خوری
پودر زیره سبز ۱/۴ قاشق مربا خوری
پودر هل سبز ۱/۴ قاشق مربا خوری
کامکوات ۵۰۰ گرم


طرز تهیه

۱ ابتدا كامكوات را كاملا بشویید و بعد به كمك چنگال چند سوراخ روی پوست آن ایجاد كنید .
۲ داخل قابلمه را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید ، کامکوات ها را داخل آب در حال جوشیدن بریزید و ۱۰ دقیقه بگذارید بجوشد سپس با آب سرد آبکشی کنید.دو بار دیگر هم این كار را تكرار كنید و هربار آن را با آب بسیار سرد آبكشی كنید تا تلخی آن از بین برود.
۳ داخل قابلمه شکر و ۱ لیوان آب و نصف لیوان گلاب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید ، مواد را مخلوط كنید تا شكر كاملا حل شود. سپس آبلیمو و کامکوات ها را اضافه و حرارت را کم کنید و حدود ۱ ساعت اجازه دهید مربا بجوشد و غلیظ شود.
۴ در انتها پودر هل سبز و زیره سبز را اضافه كرده و قابلمه را از روی حرارت بردارید و روی قابلمه را با پارچه ای بپوشانید و به مدت ۲۴ ساعت کناری قرار دهید سپس داخل ظرف بریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک و آماده سرو شود.

سایر نکات

1)كامكوات پرتقال تزیینی كوچك یا همان پرتقال مینیاتوری است كه در بازار یافت میشود. 2)در صورت تمایل به جای آب از گلاب استفاده كنید. 3)این مربا را هم به عنوان صبحانه و هم همراه چای میتوان سرو كرد.همچنین به دلیل ظاهر زیبای این مربا میتوانید در تزیین انواع كیك و شیرینی از آن استفاده كنید.

منبع:پاپیون

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .