تبیان، دستیار زندگی

طلیعه 4

حقوق بسیار مادرها را نمی توان شمرد و نمی توان به حق ادا کرد. یک شب مادر نسبت به فرزندش از سالها عمر پدر متعهد ارزنده تر است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
طلیعه 4


 امام خمینی (ره) - جلوه های رحمانی - ص 47

تجسم عطوفت و رحمت در دیدگان نورانی مادر، بارقه رحمت و عطوفت ربّ العالمین است. خداوند تبارک و تعالی قلب و جان مادران را با نور رحمت ربّوبیت خود آمیخته آنگونه که وصف آن را کس نتوان کرد.

 


امام خمینی (ره) - جلوه های رحمانی - ص 47

خداوند همان طوری که قوانینی برای محدودیت مردها در حدود اینکه فساد بر آنها راه نیابد دارد، در زنها هم دارد. همه برای صلاح شماست، همه قوانین اسلامی برای صلاح جامعه است.

 


صحیفه نور - جلد 11 - ص 254

در جوامع غربی و آمریکایی زن مورد تحقیر و ظلم شوهر و فرزندان قرار می گیرد و از حق مادری به معنای واقعی آن محروم است.

 

مقام معظم رهبری 21/7/73

غربی ها مایل نیستند زنان در جوامع جهان سوم آرمانخواه و دارای فکر روشن و هدفهای بزرگ باشند. لذا زنان جوان در جامعه ما باید مراقب این کمند ناپیدا و بسیار خطرناک فرهنگ و تفکر غربی باشند و از آن پرهیز کنند. صلاح زنان در جامعه، صلاح مردان را به دنبال دارد و در این ارتباط زنان نقش برجسته ای را برعهده دارند.

 


مقام معظم رهبری 23/8/70

تشدید نوگرایی و مدگرایی در مصرف، کار محاسبه شده صهیونیستها و سردمداران سیاستهای استعماری است و باید با ارایه بحثهای اسلامی، گرایش به شکلهای غلط مصرف و تجمل که در جوامع جاهلی رشد داده می شود از جامعه اسلامی ریشه کن گردد و به این ترتیب بسیاری از مشکلات نظیر بدحجابی و رواج فساد و فحشا که معلول همان باورها و فرهنگهای استعماری است از بین خواهد رفت.

 


مقام معظم رهبری 17/10/69

نقشه این بود که با توطئه کشف حجاب مفتضح در زمان قلدر نافهم، رضاخان، این قشر عزیز را که جامعه را باید بسازد تبدیل کنند به یک قشری که فاسد کنند جامعه را و این نقشه نه اختصاص به شما بانوان داشت بلکه جوانان مرد را هم همین طور بکشانند به مراکز فساد و آن طور که می خواهند آنها را تربیت کنند که اگر چنانچه کشورشان به دست هر کس بیفتد بی تفاوت باشند یا مؤید.

 


صحیفه نور - جلد 14 - ص 130

زن مسلمان باید در راه فرزانگی و علم تلاش کند. در راه خودسازی معنوی و اخلاقی تلاش کند. در میدان جهاد و مبارزه (از هر نوع آن) پیش قدم باشد.

نسبت به زخارف دنیا و تجملات کم ارزش، بی اعتنا باشد، عفت و عصمت و طهارتش در حدی باشد که چشم و نظر هرزه بیگانه را به خودی خود دفع کند.

 


مقام معظم رهبری 26/9/71


منبع:حوزه نت

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .