تبیان، دستیار زندگی

طلیعه 6

به نظر من خانمها در مجلس یک رسالت بزرگ و تکلیف بزرگی را بر عهده دارند و آن این است که خلاءهای موجودی را که بر اثر سنتهای غلط در جامعه ما در رابطه با زن وجود دارد، اینها به حکم زن بودن بهتر از مردها می فهمند و آن خلاءها را باید در تدوین قانون پر کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

طلیعه 6


امام خمینی قدس سره


زنهای کشور ما باید مواظب باشند که این راه مبارک انقلاب را گم نکنند. امروز سرگرم شدن به زر و زیور برای زن انقلابی مسلمان ایرانی عیب است. امروز سر و سینه و دست را از زیور آلات پرکردن و زیور و آرایش و مد و لباس را بت خود قرار دادن برای زن انقلابی مسلمان ایرانی عیب است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی


درود بی پایان بر بانوان ایران - سلام بر شما بانوان محترم - رحمت خدا بر شما شیردلانی که به همت والای شما اسلام از قید اسارت بیگانه بیرون آمد.

امام خمینی قدس سره


شما به عنوان کسی که می خواهید از حقوق زن دفاع کنید حرفتان را این قرار ندهید که خانمها حتما وزیر بشوند، اصلاً این نباید هدف باشد مسئله ما این است که زن باید شأن انسانی خودش را در جامعه پیدا کند.


رهبر معظم انقلاب اسلامی


مادر از هر سازنده ای سازنده تر و با ارزش تر است. بزرگترین دانشمندان ممکن است یک ابزار بسیار فوق پیچیده الکترونیکی را مثلاً بوجود بیاورند موشکهای قاره پیما را بوجود بیاورند وسایل تسخیر فضا را به وجود بیاورند ولی هیچکدام از اینها اهمیت این را ندارد که کسی یک انسان والا بوجود بیاورد و چنین کاری تنها از مادر ساخته است. این، آن الگوی زن اسلامی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی


این نهضت از نفس توده مردم از نفس توده زن و همه مردم بلند شد و همانطور که مردها وارد میدان بودند بانوان محترم هم وارد بودند.

امام خمینی قدس سره


در نظام اسلامی زنان باید از درک سیاسی برخورد باشند. فن خانه داری و همسرداری را بدانند و در صحنه فعالیتهای اجتماعی، سیاسی، علمی و خدمات، مظهر عصمت، طهارت و رضایت باشند و به این مهم توجه کنند که حجاب شرط اول است زیرا بدون حجاب زن فراغت لازم را برای دستیابی به مراتب بالا بدست نخواهد آورد.


رهبر معظم انقلاب اسلامی


منبع:حوزه نت
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .