تبیان، دستیار زندگی

مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل در چین راه اندازی می‌شود

گوگل امروز اعلام کرد که اولین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی آسیا را در کشور چین افتتاح می‌کند. بر همین اساس مرکز هوش مصنوعی گوگل قرار است در مرکز پکن پذیرای محققان فعال در این زمینه باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل در چین راه اندازی می‌شود

گوگل
امروز اعلام کرد که اولین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی آسیا را در کشور چین افتتاح می‌کند. بر همین اساس مرکز هوش مصنوعی گوگل قرار است در مرکز پکن پذیرای محققان فعال در این زمینه باشد.
مرکز هوش مصنوعی گوگل قرار است برای محققان فعال در این زمینه ورک شاپ‌ها و کنفرانس‌های مختلف برگزار کند.
محققین شرکت IDC پیش بینی کرده‌اند که جامعه جهانی به طور متوسط 46 میلیارد دلار را تا سال 2020 صرف تحقیقات مربوط به هوش مصنوعی می‌کند. در جولای سال جاری میلادی مقامات حکومتی چین از هدف خود برای فعالیت در صنعت تولید صلح آمیز محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی با صرف هزینه 130 میلیون دلار تا سال 2030 پرده برداشتند. شهرهای چین نظیر تیانجین نیز قرار است میزبان یک مرکز تحقیقاتی با محوریت هوش مصنوعی باشد. تیانجین قرار است برای ساخت این مرکز 5 میلیارد دلار هزینه کند.
دولت چین در نظر دارد در میان شرکت‌های چند میلیارد دلاری این کشور، نظیر Baidu، علی بابا و تنسنت، توسعه هوش مصنوعی را در راس کارهای خود قرار دهد.
مجله MIT Technology Review با اشاره به اقدام اخیر کمپانی‌های چینی برای استخدام متخصصین فعال در زمینه هوش مصنوعی اعلام کرد این شرکت‌ها موانع کمتری برای جمع آوری داده انسان‌ها و کاربران نسبت به سازمان‌های دولتی دارند. با توجه به اهمیت این مسئله می‌توان پیش بینی کرد که این کمپانی‌ها موفقیت بیشتری در توسعه تکنولوژی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دارند.
در حال حاضر محققان چینی فعال در زمینه‌های هوش مصنوعی، توسعه سیستم‌های تشخیص چهره، سیستم‌های پردازش تصاویر و سیستم‌های خودران اتومبیل‌ها توان زیادی پیدا کرده‌اند و افتتاح مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل می‌تواند قدمی مثبت در زمینه افزایش روند بکارگیری توان این گروه‌های تحقیقاتی در ساخت تکنولوژی‌های نوین حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باشد.
منبع:کلیک