تبیان، دستیار زندگی

خبر شوکه کننده‌ی ناسا برای پنجشنبه، آیا حیات بیگانه کشف شده است؟!

آژانس فضایی ناسا (NASA) در حال آماده شدن برای اعلام یک خبر بسیار مهم از کشف جدید تلسکوپ فضایی کپلر در روز پنجشنبه است. به نظر شما خبر شوکه کننده ناسا درباره چیست؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
خبر شوکه کننده‌ی ناسا برای پنجشنبه، آیا حیات بیگانه کشف شده است؟!
آژانس فضایی ناسا (NASA) در حال آماده شدن برای اعلام یک خبر بسیار مهم از کشف جدید تلسکوپ فضایی کپلر در روز پنجشنبه است. به نظر شما خبر شوکه کننده ناسا درباره چیست؟ بر اساس آخرین خبرها، ناسا با برگذاری یک کنفرانس بسیار مهم در روز پنجشنبه، قصد دارد که از کشف جدید تلسکوپ فضایی کپلر رونمایی کند. تاکنون، جزئیات بسیار اندکی در مورد این اکتشاف جدید اعلام شده و قرار است که یکی از مهم‌ترین یافته‌های مرتبط با دنیای بیرون از زمین، در روز پنجشنبه 14 دسامبر (23 آذر) ساعت 21:30 (به وقت تهران) اعلام شود.
این کشف جدید، توسط تلسکوپ فضایی کپلر صورت گرفته که با سیستم هوش مصنوعی گوگل کار می‌کند. همانطور که می‌دانید، وظیفه اصلی این تلسکوپ فضایی، تماشای دنیای بیرون و کشف سیارات فراخورشیدی و شبه زمین است.
ماموریت کپلر از سال 2014 تاکنون، هزاران سیاره مختلف را کشف کرده و از این تعداد، 21 سیاره شبه زمین هستند که در ناحیه قابل حیات از ستاره مادر گردش می‌کنند.
همزمان با اعلام این خبر، شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیاری پیرامون این خبر شوکه کننده ناسا به راه افتاد. از آنجا که اهداف و سوابق این تلسکوپ کاملا مشخص است، آیا می‌توان منتظر یک بمب خبری بسیار بزرگ نظیر کشف موجودات فضایی بود؟
خبر شوکه کننده‌ی ناسا برای پنجشنبه، آیا حیات بیگانه کشف شده است؟!
علاقه‌مندان به این اکتشاف جذاب، می‌توانند در زمان تعیین شده با مراجعه به صفحه رسمی وب‌سایت ناسا، جلسه مذکور را به صورت زنده تماشا کنند.
تلسکوپ فضایی کپلر تاکنون یافته‌های بسیار زیادی را کشف کرده که از جمله آن‌ها، می‌توان به اکتشاف ده‌ها سیاره مشابه زمین اشاره کرد که در منطقه قابل حیات از ستارگان خود در حال گردش هستند. این تلسکوپ فضایی، از سال 2009 تاکنون ماموریت رسمی خود را آغاز کرده و بسیاری از کهکشان‌های دور را برای جستجوی حیات فرازمینی مورد بررسی قرار داده است. کپلر با بهره‌گیری از روش «گذر»، وجود سیارات فراخورشیدی در مدار ستارگان را تشخیص می‌دهد. تا آن زمان، دانشمندان از وجود سیارات در سایر سیستم‌های ستاره‌ای بی‌اطلاع بودند، اما با راه‌اندازی تلسکوپ فضایی کپلر، مشخص شد که در مدار هر ستاره، حداقل یک سیاره در حال گردش وجود دارد.
در نشست خبری روز پنجشنبه، متخصصان مختلفی حضور خواهند داشت که از میان آنان، می‌توان به اشخاص مشهوری همچون موارد زیر اشاره کرد:
- پاول هرتز (Paul Hertz)، مدیر بخش اخترفیزیکدانان در مرکز ناسا
- کریستوفر شالو (Christopher Shallue)، مهندس نرم افزار ارشد بخش هوش مصنوعی گوگل
- آندره وندربرگ (Andrew Vanderburg)، دانشمند فوق دکترای ستاره‌شناسی در ناسا
- جسی داتسون (Jessie Dotson)، دانشمند پروژه کپلر در مرکز پژوهشی ایمز (Ames Research Center)
با اعلام این خبر، بسیاری از علاقه‌مندان به دنیای نجوم منتظر روز پنجشنبه و اعلام رسمی خبر شوکه کننده ناسا درباره این کشف جدید هستند. به نظر شما تلسکوپ فضایی کپلر، این بار چه اکتشاف جدیدی را برای ما به ارمغان آورده است؟
منبع:گجت‌نیوز