تبیان، دستیار زندگی

برنامه‌های قرآنی با سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشارکت در مدارس اجرا می شود

مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش گفت: برنامه‌های قرآنی با سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشارکت در مدارس اجرا می شود .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
برنامه‌های قرآنی با سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشارکت در مدارس اجرا می شود
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این كه ازسال 90 مهمترین کار، بررسی روند اجرایی برنامه های قرآنی بوده است، اظهاركرد: برنامه ها را براساس سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشارکت دنبال کردیم.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با شاره به این كه کتاب «ندای رحمت» و مستندسازی فعالیت های قرآنی از برنامه‌های این اداره كل است، گفت: نزدیک 80 کتاب تولید شده و یا در حال چاپ است که تعداد 10 عنوان آن در دست چاپ است.
وی از آغاز مسابقات قرآن همزمان در سراسرکشور در مرحله مدرسه خبر داد، گفت:سال گذشته 10 تا 15 درصد مدارس از تولیدات قرآنی بهره مند شدند و امسال پیش بینی می كنیم این آمار به 40 درصد برسد.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با شاره به این كه در70 هزار مدرسه سراسر كشور نماز جماعت برگزار می شود، گفت: 20 هزار روحانی40 هزار فرهنگی نقش امام جماعت مدارس را بر عهده دارند و سایر مدارس شرایط اقامه نماز جماعت را ندارند.
مسیب زاده با تاكید بر این كه 30 آذر اجلاس سراسری اقامه نماز برگزار می شود، افزود: شعار امسال اجلاس اقامه نماز فضای مجازی است . اجلاس امسال در بندرعباس به مدت یک روز برگزار می شود.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش از برگزاری مراسم تجلیل خادمین نماز حوزه نماز ستادی خبرداد، گفت:در حوزه عترت طرح امام شناسی با چاپ کتاب‌های  مربوطه در حال اجراست که زندگی ائمه را به عنوان الگوی زندگی، فرا می‌گیرند.
مسیب زاده افزود: کار هیئت‌های دانش آموزی فعالیت در حوزه عترت، حفظ موضوعی و ترتیل است برنامه تلویزیونی اسرا در سال قبل از شبکه قرآن و اجرای طرح الگوی تلاوت از جمله  این برنامه‌هاست.
وی با تاكید بر این كه فرمایشات رهبر معظم چراغ راه ما در فعالیت های قرآنی است، گفت: هدف فعالیت‌های قرآنی انس هرچه بیشتر دانش آموزان با قرآن است و این دغدغه اصلی وزارت آموزش وپرورش است
مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفتن به سمت تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، گفت: هرچند این امر هنوز محقق نشده اما فعالیت‌های بسیاری صورت گرفته است و فرهنگ حفظ قرآن را نهادینه کرده ایم.
وی از تخصیص ردیف مستقل بودجه ای برای فعالیت‌های قرانی در سال 96 خبر داد و افزود: بخشی از این اعتبار تخصیص یافته است
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از حفظ  5، 10، 20 جزء وکل قرآن در مسابقات قرآن امسال خبرداد و گفت: سرانه نمازخانه ما از 40 سانتی متر به 32 تقلیل یافته بود که ناشی از اجرای سیستم آموزشی 6،3،3 بود و تلاس کردیم کمبود کلاس درس را با تغییرکاربری نمازخانه‌ها را در پی نداشته باشد
مسیب زاده گفت: برای عمومی شدن قرآن جامعه باید قرآن را در اولویت همه موضوعات قراردهد.


منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش