تبیان، دستیار زندگی

اگر از منطق قرآن در درس‌ها استفاده می‌شد امروز دانش آموزان دیندارتری داشتیم

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت:اگر ازمنطق قرآن در درس‌ها استفاده می‌شد امروز دانش آموزان دیندارتری داشتیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
اگر از منطق قرآن در درس‌ها استفاده می‌شد امروز دانش آموزان دیندارتری داشتیم
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی فیض پیش از ظهرامروز در مراسم آغاز هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش که در دبیرستان فرهنگ منطقه 2 تهران برگزار شد، اظهاركرد: اگر کسی با قرآن مانوس شود جایگاه ائمه از مسیر قرآن برایش مشخص خواهد شد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این كه باید انسان متقی احکام را بپذیرد، تصریح كرد: با آشنایی با قرآن می توانیم در جزئیات تقلید کنیم.
وی افزود: قرآن می‌تواند جایگاه ائمه را برای ما تبیین کند و این به شرط سرمایه گذاری است البته به شرط تدبر در قرآن نه تنها فقط قرائت.
فیض خاطرنشان كرد: متاسفانه، منطق سازی از سر دلسوزی در دین خطایی است که صورت گرفته و از این منطق خود ساخته به جای منطق قرآن استفاده می كنیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر این كه منطق قرآن، بالاترین منطق‌هاست، افزود: درکتاب‌های درسی به جای استفاده از منطق قرآن از منطق خودمان استفاد کردیم در نتیجه دانش آموز دیندار تربیت نكردیم و اگر ازمنطق قرآن در درس‌ها استفاده می‌شد امروز دانش آموزان دیندارتری داشتیم.
فیض بیان كرد: منکران خداوند هنگامی كه در بن بست قرار می گیرند، متوسل به خدا می شوند.انسان‌ های بی دین در حوادث و اتفاقات ناگوار متوجه وجود خداوند می‌شوند. این منطق قرآن است که متاسفانه ما آن را رها کردیم وسراغ منطق‌های خودساخته رفتیم.
وی در پایان با بیان این كه همه باید به منطق قرآنی برگردند، به سخن امام خمینی (ره) اشاره كرد و گفت: برای رفع تشنگی مردم دنیا نسبت به آموزه‌های اسلام، باید برنامه ریزی کنیم.


 منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش