تبیان، دستیار زندگی

بهترین گوشی‌هایی که در سال 2018 خواهند آمد

همان‌طور که مشاهده می‌شود با پیشرفت سریع و غافلگیرکننده‌ی گوشی‌های هوشمند مواجه هستیم. البته این رشد سریع فقط مختص گوشی‌های هوشمند نیست و در بسیاری از تکنولوژی‌های دیگر نیز همین‌گونه است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : حمید عبادی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بهترین گوشی‌هایی که در 2018 خواهند آمد
همان‌طور که مشاهده می‌شود با پیشرفت سریع و غافلگیرکننده‌ی گوشی‌های هوشمند مواجه هستیم. البته این رشد سریع فقط مختص گوشی‌های هوشمند نیست و در بسیاری از تکنولوژی‌های دیگر نیز همین‌گونه است. احتمالا بیشتر کاربران و علاقه‌مندان به تکنولوژی و به‌خصوص علاقه‌مندان به حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند این تجربه را دارند که هنوز از غافلگیری و ذوق در مورد یک مدل گوشی و یا یک فناوری به‌کار رفته در گوشی‌ها خلاص نشده، یک مدل جدید معرفی و باعث ایجاد شگفتی دوچندان کاربران و علاقه‌مندان می‌شود. همان‌گونه که بیان شد این افزایش سرعت مربوط می‌شود به این چند سال اخیر که شرکت‌های بزرگ فناوری به رقابت شدید و تنگاتنگی با یکدیگر می‌پردازند و این رقابت شدید باعث به‌وجود آمدن ایده‌های جدید، فناوری‌های جدید و محصولات جدید می‌شود که از طرفی به سود کاربران است و از طرفی باعث ته کشیدن پول آنان خواهد شد. البته این رقابت‌ها برروی کمپانی‌ها هم تاثیرات مثبت و منفی زیادی دارند تا جایی که گاهی اوقات یک کمپانی با رونمایی از یک محصول خاص به سود و موفقیتی چشم‌گیر دست پیدا می‌کند و هامان محصول می‌تواند باعث ورشکستگی، سقوط و از دور خارج شدن یک کمپانی دیگر باشد. چیزی که واضح است این است که این اتفاق در دنیای فناوری، یک رقابت می‌باشد و در هر رقابتی برنده و بازنده‌ای وجود دارد.

همان‌طور که می‌بینیم کمپانی‌های بزرگ و موفق دنیا بسیار پیشرو و فراتر از زمان حال حاضر قدم برمی‌دارند.


در سال 2017 شاهد معرفی و عرضه‌ی محصولاتی جدید، خلاقانه و نوآورانه از کمپانی‌های بزرگ دنیا بودیم. در واقع می‌توان گفت سال 2017 یکی از سال‌های برجسته در ظهور و به‌کارگیری فناوری‌های جدید است. در این سال پرچمداران پر آوازه‌ای رونمایی شدند، تکنولوژی‌های جدیدی مثل تکنولوژی تشخیص چهره و گوشی‌های بدون حاشیه به‌صورت فراگیرتری مورد استفاده قرار گرفتند. همچنین دوربین‌های دوگانه، شارژ سریع، شارژ بی‌سیم، واقعیت مجازی، دستیار مجازی و هوشمند، هوش مصنوعی و بسیاری دیگر از امکانات گسترده‌ای که در این ابزار ارتباطی که حالا وظایفی بسیار بیشتر و پیچیده‌تر از ارتباطات را بر عهده دارند، قرار داده شد تا بیشتر و بیشتر توجه کاربران را به سمت این فناوری‌ها جلب کنند که حقیقتا هم موفق بودند و توانستند در کاربران علاقه ایجاد و حس نیاز آن‌ها را به این تکنولوژی‌ها برانگیخته کنند.
ما قبلا بهترین گوشی‌های اندرویدی سال 2017 را بررسی کردیم که می‌توانید قسمت اول، قسمت دوم و همچنین قسمت سوم این مطلب را مشاهده کنید.
حالا می‌خواهیم نگاهی بیاندازیم به بهترین گوشی‌هایی که قرار است در آینده وارد بازار شوند.
به‌طور فهرست‌وار برخی از گوشی‌هایی که احتمالا در آینده‌ای نزدیک شاهد رونمایی و عرضه آن‌ها خواهیم بود به شرح زیر است.
1- نوکیا 9
2- سامسونگ گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس
3- سونی اکسپریا بعدی
4- سامسونگ گلکسی نوت 9
5- گوشی بعدی اچ‌تی‌سی
6- آیفون 9
حال نگاهی اجمالی می‌اندازیم به این مدل‌ها تا ببینیم دنیای گوشی‌های هوشمند در سال 2018 دچار چه تحولاتی خواهد شد.

نوکیا 9

بهترین گوشی‌هایی که در 2018 خواهند آمد
گوشی بعدی نوکیا به احتمال زیاد نوکیا 9 نام خواهد گرفت. این‌طور که گفته می‌شود احتمالا دارای لبه‌های منحنی، بدنه فلزی و ضد آب خواهد بود. همان‌طور که انتظار می‌رود همکاری‌های نوکیا و زایس ادامه خواهد داشت. انتظار می‌رود عملکرد کلی این پرچمدار نوکیا از نوکیا 8 بهتر باشد. اگر می‌خواهید آخرین پرچمدار نوکیا را ببینیم باید منتظر رونمایی آن باشیم اما فعلا زمان دقیق آن مشخص نیست.

سامسونگ گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس

بهترین گوشی‌هایی که در 2018 خواهند آمد
شاید هنوز هم گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس جدید باشند و هنوز برای کاربران تازگی داشته باشند. اما دنیای رقابت ابرغول‌های فعال در صنعت گوشی‌های هوشمند می‌تواند بسیار بی‌رحم یا به تعبیری دیگر بسیار پرسرعت در عرضه‌ی محصولات باشد.
انتظار می‌رود گلکسی اس 9 سامسونگ هم در دو اندازه ارائه شود. بعد از رونمایی از گوشی‌های گلکسی اس 8، اس 8 پلاس و نوت 8 سامسونگ طبیعی است که توقع کاربران از گلکسی اس 9 افزایش یافته باشد و منتظر دیدن همان توانایی‌های بالاتری در این مدل جدید باشند. یکی از کاربران حرفه‌ای گوشی‌های سامسونگ در مورد گلکسی اس 9 گفته است: امیدوارم حداقل توانایی‌های دوربین سامسونگ نوت 8 در گلکسی اس 9 وجود داشته باشد. بحث‌ها پیرامون گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس حاکی از این است که از کوالکام اسنپ‌دراگون 845 بهره خواهد برد و حدودا آوریل 2018 شاهد ظهورش خواهیم بود.

سونی اکسپریا بعدی

بهترین گوشی‌هایی که در 2018 خواهند آمد
معرفی اکسپریا XZ1، XZ1 کامپکت و XA1 این نتیجه را می‌رساند که سونی می‌خواهد در طراحی گوشی‌هایش تغییراتی ایجاد کند. البته باید گفت ایجاد تغییر در طراحی گوشی‌های سونی یک خبر بزرگ و حیرت‌ناگیز است چرا که اصولا ما شاهد طراحی‌های آمنی‌بالانس مشابهی در سری گوشی‌های سونی اکسپریا از زمان سونی اکسپریا Z بودیم. البته فعلا اطلاعات زیادی در مورد گوشی بعدی سونی اکسپریا در دسترس نیست و فقط منتظر هستیم تا ببینیم چه اتفاقی درMWC سال 2018 (کنگره جهانی گوشی‌های موبایل 2018) رخ خواهد داد.

سامسونگ گلکسی نوت 9

بهترین گوشی‌هایی که در 2018 خواهند آمد
با وجود اینکه برخی کارشناسان معتقدند سامسونگ نوت 8 تابه‌حال در فروش موفق عمل نکرده است، سامسونگ در مورد نوت 9 صحبت می‌کند. تیم طراحی و توسعه سامسونگ تایید کرده‌اند که به‌سمت برنامه‌ریزی برای مدل بعدی سامسونگ نوت حرکت کرده‌اند و کارهایی در مورد تقویت ویژگی‌های نوت به خصوص قلم گلکسی نوت یا S Pen آغاز شده است.
یکی دیگر از مواردی که در مورد نوت 9 منتشر شده این است که قرار است در زیر صفحه‌نمایش حسگر اثر انگشت داشته باشد تا کاربران بتوانند راحت‌تر قفل گوشی را باز کنند. گلکسی نوت 9 را در اواخر آگوست 2018معرفی کند.

اچ‌تی‌سی یو 12 - HTC U12

بهترین گوشی‌هایی که در 2018 خواهند آمد
شایعاتی درمورد مدل اچ‌تی‌سی وجود دارد به‌طور مثال درباره نام این مدل. البته اچ‌تی‌سی گفته است که در سال 2018 دوباره به فناوری دوربین‌های دوگانه باز خواهد گشت. به هر حال اچ‌تی‌سی اولین برندی بود که از دوربین‌های دوگانه‌ی امروزی در گوشی HTC One M8 استفاده کرد.(در گذشته هم از دو دوربین در پشت گوشی‌ها استفاده می‌شد اما نه به این شکل از فناوری و به این مقصود). لازم به ذکر است که اچ‌تی‌سی برای ورود مقتدرانه به عرصه‌ی رقابت 2018 باید ویژگی‌های بهتر و بیشتری با خود داشته باشد و فقط دوربین دوگانه کارساز نخواهد بود.

آیفون 9

بهترین گوشی‌هایی که در 2018 خواهند آمد
آیفون ایکس یک جشن 10 سالگی برای آیفون بود. همان‌طور که می‌دانید دنیا منتظر رونمایی از گوشی‌های آیفون 7 اس و آیفون 8 بود اما آیفون به یکباره نام‌گذاری این گوشی‌ها را به آیفون 8 و آیفون 10 یا آیفون ایکس تغییر داد. اپل اعلام کرده که آیفون ایکس پایه و اساس گوشی‌های 10 سال آینده‌ی کمپانی اپل خواهد بود. در واقع آیفون ایکس یک نقطه‌ی آغاز برای یک تغییر گسترده در گوشی‌های هوشمند اپل بود تا با نسل یک دهه‌ای گوشی‌های قبلی اپل را با یک نسل جدیدتر و پیشرفته‌تر جایگزین کند.
البته مشخص نیست که آیفون جدید چه نامی داشته باشد اما احتمال می‌رود که بدنه‌ی این گوشی‌ها دوباره به بدنه‌ی آلومینیومی برگردد تا بتوانند قیمت‌ها را کاهش دهند. همچنین انتظار می‌رود مدل‌ها در دو سایز مختلف با مشخصات مختلف عرضه شوند. همان‌طور که بیان شد در حال حاضر هیچ شواهدی از چیزی که اتفاق خواهد افتاد در دسترس نیست و احتمالا در اکتبر 2018 متوجه مشخصات جدید مدل جدید آیفون خواهیم شد.

یک نتیجه‌گیری

همان‌طور که می‌بینیم کمپانی‌های بزرگ و موفق دنیا بسیار پیشرو و فراتر از زمان حال حاضر قدم برمی‌دارند. شاید این اتفاقات در برخی موارد بلندپروازانه به نظر برسد اما در بسیاری از موارد به سود کاربران و تکنولوژی است. به‌طور مثال نگاهی به شرکت‌های خودروسازی داخل کشور می‌اندازیم. شاید چندین سال است که هیچ حرف جدیدی برای گفتن ندارند و هیچ خبری از طرحی جدید و به‌روز نیست. حال اگر این رویه را با کمپانی‌های بزرگ و موفق دنیا مقایسه کنید متوجه خواهید شد که آن‌ها قبل از رونمایی از محصول سال 2018، طرح سال 2019 را آماده کرده و بی‌صبرانه منتظر رونمایی از آن هستند. حال آیا این "جلوتر از زمان بودن" خوب نیست؟