تبیان، دستیار زندگی

ایجاد آرامش وحفظ آبروی معلم، اولویت اول حراست باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: ایجاد آرامش وحفظ آبروی معلم، اولویت اول حراست باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
ایجاد آرامش وحفظ آبروی معلم، اولویت اول حراست باشد
به گزارش مركز اطلاع رسانی  و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی صبح امروز در همایش تخصصی مدیران، روسا و مسوولین حراست با شعار«حراست قانون مدار، پاسخگو، حافظ حقوق و حرمت كاركنان» كه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهاركرد: سازمان‌ها مانند موجود زنده‌ای هستند که برای اعضا وظیفه مراقبت از مجموعه سازمان را برعهده دارند.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: اگر سازمانی نتواند حیات خود را به خوبی حفظ کند با گذشت زمان از بین خواهد رفت.
وی با بیان این كه حراست نقش چشم را در آموزش و پرورش ایفا می‌کند، افزود: حراست چشمی است که محیط بیرون و داخل را رصد می‌کند و خود دیده نمی شود.
بطحایی خاطر نشان كرد: حراست آرامش را برای سیستم به ارمغان می‌آورد و با رصد امور، خطرات را به فرصت تبدیل می‌کند. در نتیجه این مجموعه، یک مجموعه غیرضروری نبوده و مبنای علمی دارد.
وی با تاكید بر این كه تنها نقش حوزه‌ستادی پشتیبانی از معلمان است، بیان كرد: معلمان درخط مقدم مبارزه با جهل هستند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: حفظ آبروی معلمان باید در اولویت مدیران حراست قرار داشته باشد و اگر معلمی را برای یك امر خاص احضار می‌کنند به گونه ای باشد كه به آرامش وی خدشه وارد نشود.
بطحایی خاطرنشان كرد: هرچند شرایط سخت مالی مانع برقراری آرامش مطلوب و مورد نظر شده است اما حراست ها با رفتار خوب خود می توانند آرامش مطلوبی را در محیط تعلیم و تربیت برقرار کنند.


منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش