تبیان، دستیار زندگی

خانم ها به خودتان افتخار کنید

به این 5 دلیل باید به زن بودنتان افتخار کنید آیا به زن بودن خودتان افتخار میکنید؟ اگر اینطور است با خواندن این مطلب خوشحالتر و راضیتر از جنسیت خود خواهید شد. اما اگر اینطور نباشد، متوجه خواهید شد که چرا باید به زن بودن خودتان ببالید! زن بودن مزایای فوق العاده ای دارد؛ مزایایی که با آنها به دنیا آمده اید و باید قدرشان را بدانید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهربانی، زن بودن، احساسات، دروغ،مسئولیت های زندگی، خانواده ایرانی، بانوی شرقی
1- مهربانتر بودن
زنها به طور طبیعی موجوداتی مهربانتر، دلسوزتر و صبورتر هستند. آنها با دردها و ناراحتی های دیگران به خوبی همدردی کرده و برای آرام کردن دیگران تلاش می کنند. محور اصلی روحیات زن که او را از مرد متمایز می‌سازد، عاطفه و احساسات است .عاطفه و احساس هر چند از ویژگی های مشترک زن و مرد است، اما نیرومندی آن در زن به حدی است که او را به کلی از مرد متمایز می سازد و سرچشمه بسیاری از ویژگی های فرعی او می شود .برخورداری از عواطف سرشار درونی موجب لطافت روح زن و افزایش رقت قلب اوست .به همین علت، اثر پذیری زن از عوامل محرک احساس، بسیار بیشتر از مرد است.

2-داشتن احساساتی قویتر
 زنها در مقایسه با مردها احساساتی قویتر دارند. آنها از سنین بسیار کم با مشکلات درونی و بیرونی بسیاری مواجه میشوند که باعث قویتر شدن آنها میشود. این توانایی به آنها قدرت میدهد بتوانند با هر مشکلی روبه رو شوند. خانم ها علائم شنیداری، دیداری، کلامی و غیرکلامی را به سرعت می گیرند و هماهنگی یا عدم هماهنگی بین آن ها را به راحتی در افراد تشخیص می دهند .در نتیجه در گفت و گوهای رودرو : با توجه به این که مغز زن ، صداها را به سرعت تفکیک و طبقه بندی می کند و حرکت های بدن و ایما و اشاره طرف مقابل را زیر نظر می گیرد؛ هماهنگی یا نا هماهنگی بین گفتار و نشانه های دیداری و غیرکلامی نهفته در کلام را به راحتی تشخیص می دهد و می فهمد که شوهر یا طرف مقابل به او راست یا دروغ می گوید ! به طور کلی، زنان پیام های نامحسوس را قوی تر از آقایان می گیرند و به نکات ناگفته، بهتر پی می برند .به عنوان مثال، وقتی مردی از همسر، و فرزندی از مادر چیزی را مخفی کند، همسر یا مادر به راحتی می فهمد که اتفاقی افتاده است .به عبارتی حس ششم در زنان قوی تر از مردان است .

به آقایان توصیه می شود
 به همسرتان دروغ نگویید، تا راز و دروغ تان فاش نشود .چرا که برای پنهان ساختن دروغ گویی، از چهره بیش از سایر قسمت های بدن استفاده می شود هر کسی به صورت ناخودآگاه از تبسم، سر تکان دادن، حالت های چشم و چشمک زدن، برای پنهان ساختن دروغ استفاده می کند .عدم هماهنگی بین حرکت های بدن و نشانه‌های صورت و تن صدا، این پنهان کاری را آشکار می سازد . خانم ها با توجه به نوع روابط زوج های دیگر و تغییرهای جسمی و روانی آنان، به راحتی پی می برند که کدام یک از آنان با هم صمیمی هستند، کدام یک از هم خشمگین و ناراحت هستند و کدام یک تظاهر به دوستی و صمیمیت می کنند، کدام یک حسود هستند، کدام یک برتری جو هستند و... به طور کلی، خانم ها از طریق احساس قوی خود، دگرگونی یا تغییرها را در دیگران به سرعت متوجه می شوند . در حالی که مردان در هنگام گوش دادن، خونسرد بوده و سعی دارند بر اوضاع مسلط باشند و چهره شان دچار تغییر نشود، در این حالت، حتی ممکن است مردان بی احساس جلوه کنند .

3-توانایی انجام چند کار به صورت همزمان
 زنها از عهده هر کاری برمی آیند. میتوانند یک سازمان را اداره کنند، یک دولت را بچرخانند و یا بر دنیا حکومت کنند و در آن واحد، در خانه خودشان هم بالاترین کارایی را داشته باشند. آنها بهتر از هر کس دیگری میدانند که خانواده شان به چه چیزهایی نیاز دارد و برآوردن نیازهای آنها اصلیترین اولویت زندگی خانم هاست. ارتباط بین دو نیمکره مغز در زنان، حدود پانزده درصد بیش تر از مردان است .به علاوه استقرار مراکز عواطف، گویایی و شنیداری برای زنان در دو نیمکره مغز، باعث شده که زنان هم زمان هم می توانند صحبت کنند و هم قادرند به صحبت های دیگران گوش فرا دهند .احساس های خود را به راحتی نشان دهند و چند کار دیگر را هم زمان انجام دهند

4-توانایی حیات بخشیدن به یک انسان دیگر
 زنها توانایی بی نظیری دارند که آن به دنیا آوردن یک انسان دیگر است. انسانی که بیشتر از هر کس از او مراقبت خواهند کرد، برایش فداکاریها خواهند کرد و به او عشق خواهند داد. فرزند بخشی از وجود آنها و درواقع مهمترین بخش آن خواهد شد و هر کاری برای خوشبختی او انجام خواهند داد

5-داشتن کارایی بالاتر
 دنیای مردانه ای است اما همانطور که میبینید خانم ها همه تلاششان را به کار بسته اند تا در جامعه، اجتماع و خانه کارایی بالاتری از خود نشان دهند. زنها میتوانند از عهده هر کاری برآیند. به نظرمی رسد این اعتقاد باید مانند یک میراث از مادران به دختران انتقال یابد. ما زنان باید به این نکته پی ببریم که خود مسئول زندگی خویش هستیم و می توانیم به بهترین صورت ممکن از زندگی خود بهره ببریم.

حتی زمانی که به بهترین نحو ممکن به مسئولیتهای زندگی می پردازیم میتوانیم نقش های اجتماعی مناسب را بپذیریم و از عهده ایفای آن برآییم. ما باید ابتدا خود و توانائیهایمان را بشناسیم و سپس زمینه شناختمان را برای دیگران ایجاد کنیم تا مانند فردی ماهر در میدان های کاری و مدیریتی افتخار بیافرینیم

منبع: کتاب خانم ها به خودتان افتخار کنید / نویسنده : علی ناصری
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.