تبیان، دستیار زندگی
ه گزارش خبرنگار تبیان : میك وایت آنقدر حرفه ای هست كه اگر تیمش با سه گل از ایران شكست خورده باشد با خوشرویی كامل در سالن كنفرانس مطبوعاتی حاضر شود و پاسخگوی خبرنگاران باشد. وایت دراولین سوال خبرنگار تبیان مبنی بر چگونگی تركیب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هر چه خواستم انجام دادند

به گزارش خبرنگار تبیان :

میك وایت آنقدر حرفه ای هست كه اگر تیمش با سه گل از ایران شكست خورده باشد با خوشرویی كامل در سالن كنفرانس مطبوعاتی حاضر شود و پاسخگوی خبرنگاران باشد. وایت دراولین سوال خبرنگار تبیان مبنی بر چگونگی تركیب تیم نیوزیلند و بضاعت تیمی اش  در این بازی گفت:" من قهرمانی را به ایران تبریك می گویم. اما ما همه بازیكنان خود را نداشتیم. عده ای مصدوم بودند و عده ای نتوانستند همراه ما بیایند. ما جمعاً 6 بازیكن خود را نداشتیم ." نكته جالب اینجاست كه او كیفیت و سطح فوتبال دو قاره را متفاوت از هم می دانست:" اصلاً قابل قیاس نیست." از این حرفش نتیجه می گیرد:" ایران شایستگی قهرمانی در آسیا را دارد." وی در ادامه سوال مبنی بر اینكه چرا حملات این تیم پراكنده و كم اثر بود ، به خبرنگار تبیان گفت : تیم ایران ، تیم قدرتمندی است و من و بازیكنانم توانایی مقابله با قدرت تیمی ما را نداشتیم و این حملات حاصل كلیه بضاعت تیم ملی نیوزیلند در این بازی بود .

خبرنگاری از وایت در مورد بازی مجدد با ایران می پرسد و او هم بدون فكر جواب این سؤال را نمی دهد:" باید این بازی را ببینم و هزار تا نكته از آن بیرون بیاورم یك عالمه كار دارد. اما خوشحال می شوم كه دوباره با ایران بازی كنم. این بازی هم برای ما خیلی خوب بود."

پس از وایت نوبت به برانكو می رسد كه پس از 8 ماه دوری در اولین بازی پیروزی دلچسبی را برای ما به ارمغان آورد. در ابتدا خبرنگاری در مورد هماهنگ كردن تیم در این فرصت كوتاه از او می پرسد: " فرصت كم یكی از مشكلات ما بود. اما اكثر این نفرات در بوسان با ما بودند، حتی آنهایی هم كه تعویض شدند با بقیه هماهنگی داشتند و مشكلی نداشتیم . بازیكنان ما توانا هستند و هرچه خواستیم انجام دادند.

من خواسته هایم را به آنها تفهیم كردم و آنها هر چه در توان داشتند ارائه دادند. بازیكنان ما یكی بودند و بسیار خوب و جنگنده ظاهر شدند." از برانكو در مورد پست نصرتی سؤال می شود و او از اینكه نصرتی یكی از بازیكنان خوب تیمش بوده است می گوید:" بعضی از بازیكنان در پست های مختلف می توانند بازی كنند و بعضی فقط در پست تخصصی خود می توانند بازی كنند. ما بهتر از نصرتی نداریم. وظیفه ای كه به او دادیم به خوبی انجام داد. همانطور كه كعبی به خوبی از عهده وظایفش برآمد." سؤال بعدی در مورد بازی كردن علی دایی مصدوم است:" دایی یك مدتی بازی نمی كرد، باید به او بازی می دادیم تا با تیم هماهنگ شود."

در طول بازی برانكو در صندلی سوم نیمكت نشسته بود و شاهرخی نفر اول بود:" ایشان جزو افراد كلیدی كادر فنی ما بودند و هستند." و در مورد نقش شاهرخی می گوید:" چون كار گروهی است همه زحمت كشیدند صحبت از شخص خاصی نیست." از حاشیه ها كه بگذریم نوبت به سیستم بازی تیم ملی می رسد. برانكو قبلاً گفته بود با سیستم 1-3-2-4 بازی می كند، اما دیروز او اعتراف كرد تیمش 2-4-4 بازی كرده است:" بازیكنانی دارم كه در این سیستم خوب جای می گیرند. ما بازی های بعد هم با همین روش بازی می كنیم.

البته روش جایگزینی هم داریم كه در بازی آینده از آنها استفاده می كنیم." او در آخر در مورد بازیكنانش می گفت:" رحمان، نصرتی ، یحیی و كعبی چهار مدافع من بودند كه خوب كار كردند. نكونام و حامد هم به خوبی وظایفشان را انجام دادند و نیكبخت و مهدوی كیا به خوبی از فضاها استفاده كردند. دایی و كریمی هم به خوبی هماهنگ شدند."