تبیان، دستیار زندگی
م منوتی به ماها قول داده بود كه همیشه با تیم باشه. همین كار رو هم كرد. در مسابقات آمریكای جنوبی كه در مونته ویدئو در اروگوئه انجام شد و بسیار مشكل بود ما را همراهی كرد. همانجا بود كه ما را برای مسابقات ژاپن انتخاب كردند برای...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مثل موتور یك ماشین شروع كردیم


منوتی به ماها قول داده بود كه همیشه با تیم باشه. همین كار رو هم كرد. در مسابقات آمریكای جنوبی كه در مونته ویدئو در اروگوئه انجام شد و بسیار مشكل بود ما را همراهی كرد. همانجا بود كه ما را برای مسابقات ژاپن انتخاب كردند برای من مایه افتخار بود كه ما را برای مسابقات ژاپن انتخاب كردند برای من مایه افتخار بود كه در تیمی بازی كنم كه منوتی رهبری آن را به عهده داشت و همچنین احساس غرور می كردم چون اعتقاد داشتم منوتی هنرمندی بود كه به همه فهماند قهرمانی كاپ اخلاق دیگه به هیچ دردی نمی خوره.

من همیشه گفته ام و تكرار می كنم : موقعی كه من در سن 12 سالگی بطور رسمی فوتبال را در آرژانتین شروع كردم هیچ كاپی در ویترین های افتخار نبود و همه ویترین ها خالی بودند. اما در حال حاضر به لطف خدا چندتایی كاپ اونجا هست و من منوتی در انجام این كار دخالت كردیم ، پرو را  بردیم با اروگوئه مساوی كردیم با برزیل ، برزیلی ها شروع كردند به حمله و فشار آوردن در بین نیمه منوتی با ما صحبت كرد و گفت كه ما هم همان كاری را انجام می دیم كه آنها تا حالا انجام دادند و بازی جالبی از كار درآمد چون سیاه های برزیلی محكم بازی می كردند و هر توپی را كه نزدیك تیر دروازه ما می آمد شلیك میكردند . ما هم نزدیك دروازه شان كار می كردیم. بازی با نتیجه صفر بر صفر تمام شد اما آنها را بیرون گذاشتیم.

باید چرخ زندگی رو می چرخوندم


ما به همراه اروگوئه و پاراگوئه انتخاب شدیم . در پایان این مسابقات علاوه بر نتیجه ، یكی از آرزوهایم را عملی كردم ، شاید مهمترین آنها زمانی بود كه تمام خانواده ام را به كنار دریا در سواحل آتلانتیدای اروگوئه بردم و همانجا در حالیكه مشغول كارهایی بودیم كه سالها آرزویش را داشتیم از پدرم درخواست بخصوصی كردم ، اینكه دیگه لازم نیست كار بكنه . چرا كه حالا 50 سال داشت و به اندازه كافی برای ما فعالیت كرده بود . حالا نوبت من بود تا چرخ زندگی رو بچرخونم . بعد از مسابقات بلافاصله منوتی یك سری از اعضای تیم جوانان رو به تیم ملی بزرگسالان دعوت كرد. ما را آماده می كرد تا به همراه بقیه برای مسابقات جام جهانی آماده بشیم . من و باربادوس را در بازی مقابل بلغارستان قرار داد. در زمین ریورپلات در اولین بازی بعد از قهرمانی جهان ، بازی را با نتیجه دو بر یك بردیم و بلافاصله برای بازی در مقابل هلند ما را به برنا برد كه به مناسبت یكی از مراسم فیفا یا مسابقاتی از این دست برگزار می شد . اما با یان شرط كه اگه كمپوس سرو كله اش پیدا شد من بازی نكنم . هیچ موقع هم از منوتی نپرسیدم : چرا؟ و برایم جای سؤال بود كه در مورد ماریو به آن مسابقات نیومد و من به داخل زمین رفتم بازیكنانی مثل نسكس ، كرل و بقیه در تیم حریف حضور داشتند. بازی در وقت قانونی صفر بر صفر مساوی تمام شد و در ضربات پنالتی ما بردیم. كه یكی از پنالتی ها رو من و اون یكی رو باربیتاس گل كرد. ما با این كه هنوز پسربچه بودیم اما جایگاه خودمان را در تیم مهم می دانستیم.