وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

با این ترفندها دکور منزل تان را سنتی کنید

اگر دوست دارید دکور منزل تان را به زمان های گذشته برگردانید و به مدل سنتی تغییر دهید این مطلب را از دست ندهید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
چیدمان سنتی، دکور منزل، میز ناهار خوری، سنتی،رومیزی، زیبایی، دکوراسیون و چیدمان
در چیدمان سنتی قاجار که زمان نزدیکتری به ما دارد،  اغلب از روکش های قرمز تیره موسوم به «لاکی» استفاده می کنند. صندلی های چوبی با رنگ سبز باز و روکش های لاکی، صندوقچه های سبز روشن با نقاشی گل مرغ و مخده، بالش های بزرگ برای لم دادن که از مخمل قرمز تهیه شده، خصوصیات این معماری را نشان می دهد. کفپوش قالی  کاشان و کاشمر با این نوع دکور هماهنگ است.

برای شروع می توانید مبل ها و میز نهارخوری را جمع کنید و به جای آن ها از تخت های سنتی استفاده کنید.
در کل هر وسیله ای که مدل امروزی دارد را جمع کنید و به جای آن ها وسایل سنتی و قدیمی جایگزین کنید.
مهم است که بدانیم از چه سبک و ماده ای استفاده می کنیم. برای مثال، میزهای گران قیمت خاتم کاری با فرش های کرم قهوه ای ـ شتری و طرح منظم بته جقه هماهنگ می شود و منبت با قالی های کاشان رنگین تناسب دارند.

فضاسازی کنید. مکان های تاریخی به خصوص خانه های قدیم مانند کاخ صاحبقرانیه تهران، بروجردی های کاشان و زینت الملک «نارنجستان» شیراز هنوز حال هوای تازه و خوش گذشته را دارند، با دقت در این مکان ها فکر شما متمرکز می شود.

خرت و پرت سنتی نخرید حتی در فضای سنتی هم فکر ما احتیاج به نفس کشیدن دارد، شمعدان و اتو و کشکول و شمشیر معرق و… جز شلوغی و هزینه اضافه برای شما چه دربردارند.

یک آب نما به یاد حوض خانه های قدیمی، چیدن مخده های بزرگ با رنگ های سنگین و قل قل سماور، از هر چه فکر کنید سنتی تر است. چای را از سماور زیبا روی یک مخده مخمل بزرگ بنوشید.

پرده های کلفت سبز با بته جقه های قرمز، مخمل زرشکی با شرابه طلایی و پرده های سرمه دوزی دستی برای محیط سنتی شما مناسب است.

اجزای کوچک تر را با دقت انتخاب کنید. برای مثال، رومیزی ها را با پرده و مبل هماهنگ کنید و سماور و لاله ها را جای مناسبی قرار دهید. حتی در دکور سنتی کاربرد و قابل استفاده بودن اولین و اولویت است.
منبع : چاره چی
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین