وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

نام هفت ایرانی در بین تأثیرگذارترین دانشمندان در پیشرفت علوم

مؤسسه‌ی کلاریویت آنالیتیکس گزارشی درباره پژوهشگران پراستناد جهان منتشر کرده است که نام ۷ دانشمند ایرانی نیز در بین تأثیرگذارترین دانشمندان در پیشرفت علوم دیده می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نام هفت ایرانی در بین تأثیرگذارترین دانشمندان در پیشرفت علوم
مؤسسه‌ی کلاریویت آنالیتیکس هر سال بیش از ۳ هزار پژوهشگر را از سراسر جهان در ۲۱ حوزه موضوعی به‌عنوان پژوهشگر پراستناد معرفی و نام آن‌ها را منتشر می‌کند. در جدیدترین گزارش این مؤسسه‌، نام ۷ دانشمند ایرانی نیز در بین تأثیرگذارترین دانشمندان در پیشرفت علوم قرار گرفته‌ است.
برای شناسایی پژوهشگران پراستناد، ۱۳۴ هزار و ۸۳۲ مقاله پراستناد در نشریه‌های نمایه‌شده وب‌آوساینس در حوزه علوم و علوم اجتماعی در ۱۱ سال گذشته (از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵) پیمایش شده‌اند.
مقاله‌های پراستناد به مقاله‌هایی اطلاق می‌شود که بیشترین استناد را در حوزه‌های موضوعی دارند و در یک درصد نخست قرار می‌گیرند و در پایگاه «شاخص‌های اساسی علم» (آی. اس. آی.) فهرست می‌شوند.
همچنین پژوهشگرانی که مقاله پراستناد دارند، پژوهشگران تأثیرگذار به‌شمار می‌روند و آن‌هایی که نامشان با فراوانی بیشتری می‌آید تأثیرگذارترین‌ها هستند. از این رو، پژوهشگران بر پایه شمار مقاله‌های پراستنادشان رتبه‌بندی می‌شوند و آن‌هایی که در رتبه‌های نخستین جای گرفته‌اند به‌‌عنوان پژوهشگر پراستناد معرفی می‌شوند.
در ویرایش پیشین فهرست پژوهشگران پراستناد، ۶ دانشمند ایرانی بودند؛ ولی در ویرایش ۲۰۱۷، هفت ایرانی در این فهرست جای گرفته‌اند.
نام پژوهشگران ایرانی پراستناد، به همراه حوزه موضوعی، وابستگی سازمانی نخست و وابستگی سازمانی دوم آن‌ها در زیر آمده است:
مهدی دهقان: حوزه مهندسی ریاضیات، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
داود دومیری گنجی: حوزه مهندسی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
مفید گرجی بندپی: حوزه مهندسی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
محسن شیخ‌الاسلامی:حوزه مهندسی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
علی کاوه: حوزه علوم رایانه، دانشگاه علم و صنعت ایران
طاهر نیک‌نام: حوزه مهندسی، دانشگاه صنعتی شیراز
شهرام رضاپور: حوزه ریاضیات، دانشگاه چاینا مدیکال «China Medical University ‪(Taiwan)‬ »و وابستگی سازمانی دوم دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
فهرست پژوهشگران پراستناد سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۳ هزار و ۴۰۰ پژوهشگر را شامل می‌شود که پیشگام تأثیرگذاری علمی در حوزه‌های موضوعی خود هستند.
منبع:زومیت
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین