تبیان، دستیار زندگی

اینتل و سایبرهاک پهپاد مخصوص بررسی تجهیزات عرضه می‌کنند

اینتل و سایبرهاک (Cyberhawk) روند بررسی تجهیزات پیشرفته را به کمک پهپاد اینتل فالکان ۸ پلاس تسهیل می‌کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
اینتل و سایبرهاک پهپاد مخصوص بررسی تجهیزات عرضه می‌کنند
پهپادها می‌توانند جهان را امن‌تر و کم‌هزینه‌تر کنند. این چیزی است که اینتل و سایبرهاک در مطالعه‌ی موردی خود نشان دادند. آن‌ها در این پروژه‌ی تحقیقاتی از پهپاد برای بررسی یک پایانه‌ی نفتی در خیابان فرگاس اسکاتلند استفاده کردند.
این نمونه‌ی دیگری از کاربرد پهپاد در تسهیل اموری است که پیش‌تر توسط انسان با مشقت بسیار انجام می‌شد. اینتل و سایبرهاک از پهپاد اینتل به نام فالکان ۸ پلاس برای بررسی این پایانه استفاده کردند که این امر باعث کاهش خطرات جانی و همچنین جلوگیری از ضرر احتمالی یک تا پنج میلیون دلاری در تولید روزانه می‌شود.
در روش بررسی سنتی، باید دستگاه‌های پایانه برای روزها تا هفته‌ها خاموش می‌شد و کارگران با استفاده کابل و طناب در هوا معلق می‌شدند و به‌صورت دستی اطلاعات جمع‌آوری می‌کردند.
کریس فلمینگ، مدیرعامل سایبرهاک، می‌گوید: «در طول ۲۰ سالی که ما در عرصه‌ی بررسی فعالیت کرده‌ایم، پهپاد جزو معدود تغییرات بزرگی است که تا به امروز در این صنعت شاهد بوده‌ایم.»
پهپادها (UAV)، می‌توانند برای بررسی از راه دور تجهیزات پیشرفته بدون توقف فعالیت آن‌ها مورد استفاده قرار گیرند. نتایج دقیق حاصل از این بررسی‌ می‌تواند در تصمیمات تجاری بهتر در خصوص نگهداری تجهیزات کمک فراوانی بکند.
فلمینگ می‌گوید:
این پهپادها از آن‌جایی که در اسکاتلند به پرواز در می‌آیند، باید در برابر بادهای شدید مقاوم باشند. اینتل فالکان در این مورد عالی عمل می‌کند و بالاترین تحمل باد را دارد و بهترین نسبت وزن به توان در بازار متعلق به این پهپاد است.
پهپاد Intel Falcon 8 Plus در این پروژه ۱۱۰۰ تصویر با حجمی برابر با ۱۲ گیگابایت ثبت کرد. پهپاد یادشده برای این کار چند روز در آسمان این پایانه‌ی نفتی پرواز کرد؛ در روش سنتی، سه کارگر باید سه‌ روز برای انجام این بررسی زمان و انرژی می‌گذاشتند.
انیل ناندوری، نایب رئیس مدیر کل اینتل در بخش فناوری نوین، می‌گوید:
روش انجام بررسی تجهیزات در حال تغییر است. پهپادها روند بررسی را سریع‌تر، ارزان‌تر و ایمن‌تر می‌کنند. هم‌اکنون این فناوری برای ارائه به مشتریان به بلوغ کافی رسیده است.
منبع:زومیت