تبیان، دستیار زندگی

هیلاری کلینتون با «آنچه اتفاق افتاد» آمد

کتاب «آنچه اتفاق افتاد» نوشته هیلاری رودهام کلینتون با ترجمه فریبا جعفری نمینی منتشر شد. کتاب آنچه اتفاق افتاد همه این داستان را بی کم و کاست برای مخاطب شرح می‌دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آنچه اتفاق افتاد

کتاب «آنچه اتفاق افتاد» نوشته هیلاری رودهام کلینتون با ترجمه فریبا جعفری نمینی که تاکنون بیش از 300 هزار نسخه فروش داشته و عنوان پرفروش‌ترین کتاب غیرداستانی در پنج سال گذشته را از آن خود کرده از سوی انتشارات نسل نواندیش روانه بازار نشر شده است.

برای اولین بار، هیلاری کلینتون احساسات و تفکرات خود را در طول یکی از بحث‌برانگیزترین و غیرمنتظره‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا آشکار کرده است. او اکنون، فارغ از محدودیت‌های دوره مبارزات انتخاباتی، شما را با خود در یکی از بی‌نظیرترین تجربه‌ها به عنوان اولین بانوی نامزد انتخاب ریاست جمهوری از سوی یکی از بزرگترین احزاب سیاسی آمریکا همراه خواهد کرد. شما در این سفر همراه با هیلاری، تبعیض جنسیتی، خشم، پستی‌های ناامیدکننده و بلندی‌های هیجان‌انگیز، پیچیدگی‌های عجیب‌تر از داستان‌های تخیلی، دخالت‌های روسیه و شکستن تمام قوانین توسط حریف را تجربه خواهید کرد. این‌ها خصوصی‌ترین خاطرات هیلاری کلینتون هستند.

هیلاری کلینتون در این کتاب از نحوه مبارزه علیه دونالد ترامپ خواهد گفت، اشتباهاتش را برایتان شرح خواهد داد و خواهد گفت که چگونه توانسته است بر این شکست غریب و خرده کننده فائق آید و بار دیگر به زندگی شاداب و عادی خود بازگردد. هیلاری به شما خواهد گفت که زن بودن در عرصه سیاست، او را به چه چالش‌هایی روبه‌رو کرده است، از انتقادها درباره صدا، سن و ظاهرش و همچنین کلیشه‌هایی خواهد گفت که دیگران بدان باور داشتند و از او نیز می‌خواستند آن‌ها را بپذیرد.

هیلاری با مدارک و شواهد نشان می‌دهد که در این انتخابات بی‌سابقه‌ترین اهانت‌ها و بی‌توجهی‌ها به دموکراسی‌ شده است. او با در کنار هم قرار دادن اتفاقات، نقشه‌ای را ترسیم می‌کند که نشان می‌دهد چه خطراتی در برابر آینده آمریکا قرار دارد و چرا باید آن‌ها را دریافت تا بتوان از دموکراسی در جهان آینده محافظت کرد. انتخابات سال 2016 آمریکا اتفاقی بی نظیر و تاریخی است و کتاب آنچه اتفاق افتاد همه این داستان را بی کم و کاست برای مخاطب شرح می‌دهد.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «این کتاب داستان مسیری است که در این دو سال پیموده‌ام. نوشتن این کتاب کاری آسان نبود، زیرا ناچار بودم بار دیگر این مسیر را از ابتدا تا انتها طی کنم و بار دیگر خشم و غم ناشی از آن را تجربه کنم. در حین نوشتن، بارها ناچار شدم، از پشت میز کار بلند شوم، به پشت دراز بکشم، چشمانم را ببندم و تلاش کنم ذهنم را از این احساسات آزاردهنده خالی نمایم. نوشتن این کتاب از جنبه دیگری نیز برای من دشوار بود، به راستی حساب زمان‌هایی که پشت میز آشپزخانه نشسته و مشغول نوشتن بودم و ناگهان با دیدن و شنیدن یک خبر فوری از تلویزیون، سرم را به زیر می‌انداختم، آه می‌کشیدم و خودکار قرمز را برمی‌داشتم تا آنچه را نوشته بودم بازنگری کنم، از دستم در رفته است.

زمانی که نگارش این کتاب تمام شد، احساس کردم، برای رویارویی با آینده آماده‌ام، امیدوارم با خواندن آخرین صفحه این کتاب، شما نیز همراه با من برای این رویارویی آماده باشید.»

هیلاری رودهام کلینتون متولد 26 اکتبر 1947 ایالت «ایلینویز» آمریکاست. او پس از پایان تحصیلات در کالج «ولزلی» در رشته علوم سیاسی، در سال 1969 وارد مدرسه حقوق دانشگاه «بیل» شد و سال 1973 دکترای حقوق را از همین دانشگاه دریافت کرد. در دوران دانشجویی با بیل کلینتون آشنا شد و سال 1975 با هم ازدواج کردند.

سال 1980 بیل و هیلاری صاحب دختری به نام «چلسی» شدند. هیلاری مدت 12 سال بانوی اول آرکانزاس بود با انتخاب بیل کلینتون به عنوان رئیس جمهور آمریکا، هیلاری بانوی اول کشور شد سال 2000 هیلاری کلینتون سناتور ایالت نیویورک شد. او یکی از اولین زنان منتخب در مجلس سنای آمریکا بود. اول دسامبر 2008 باراک اوباما رسما هیلاری کلینتون را وزیر امور خارجه دولت خود معرفی کرد. او همسر، مادر و مادربزرگ است.

کتاب «آنچه اتفاق افتاد» نوشته هیلاری رودهام کلینتون با ترجمه فریبا جعفری نمینی با شمارگان هزار نسخه در 462 صفحه به بهای 39900 تومان از سوی انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.

منبع: ایبنا