تبیان، دستیار زندگی

علیه علی کریمی

محمد رضا جهانیان مالک باشگاه نفت تهران درباره علی کریمی اظهارات جنجالی مطرح کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فوتبال
به گزارش تبیان به نقل از گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد رضا جهانیان مالک باشگاه نفت تهران درباره علی کریمی اظهارات جنجالی مطرح کرد. او گفت: علیپور مدیر عامل قبلی را علی کریمی برای پست مدیریت باشگاه به من معرفی کرد اما بعد از اینکه متوجه شدم علیپور برنامه ای برای نفت ندارد با حضور او در باشگاه مخالفت کردم.
او ادامه داد: علیپور در سال های گذشته از بودجه دولتی استفاده کرد اما باشگاه نفت را نتوانست خوب اداره کند و تیم نفت نتایج خوبی در لیگ برتر نگرفته است.

رفتار علی کریمی بعد از کنار گذاشتن علیپور تغییر کرد

جهانیان بیان کرد: به کریمی گفتم که علیپور در مدیریت نفت موفق نبوده است و با پول بیت المال نتوانسته کاری برای باشگاه انجام بدهد چطور انتظار دارید که در بخش خصوصی موفق شود. به هر حال بعد از کنار گذاشتن علیپور، رفتار علی کریمی با من تغییر کرد.

علیپور در اعتصاب بازیکنان نقش اساسی دارد

مالک باشگاه نفت تهران تصریح کرد: کارشکنی های علیپور علیه باشگاه زیاد بود تا جایی که در تمامی اعتصاب ها و تحریک کردن بازیکنان نقش دارد. حتی علیپور مدیران ورزشگاه تهرانسر را مجبور کرد تا زمین تمرین را در اختیار ما قرار ندهند.

کریمی 100 میلیون تومان دریافت کرده است

جهانیان درباره اینکه کریمی بیان کرده که یک ریال از نفت نگرفته اما حدود 40 میلیون به کمیته انضباطی داده است، اظهار کرد: قرارداد سال اول کریمی 1 میلیارد و در سال دوم هم یک میلیارد و سیصد میلیون تومان بوده است. کریمی در همان ابتدای فعالیتش 100 میلیون تومان دریافت کرد و دستیارانش هم 200 میلیون تومان گرفتند.

علی کریمی حرمت تاسوعا را نگه نداشت

او ادامه داد: علی کریمی حرمت تاسوعا را نگه نداشت و در آن روز بازیکنان را مجبور به انجام تمرین کرد. تمرینات صبح تیم نفت تعطیل اعلام کردیم اما او تیم را تمرین داد. به هر حال کریمی باشگاه نفت را زیر سئوال برد. ما از او شکایت نکردیم و فقط گزارش ترک تیم را به فدارسیون فوتبال اعلام کردیم.

کریمی از مدیریت فوتبال چیزی نمی داند

او درباره اینکه کریمی گفته جهانیان پدیده مدیریت در فوتبال ایران است، گفت: کریمی از مدیریت فوتبال چیزی نمی داند و فقط به عنوان یک فوتبالیست اسطوره است.
جهانیان درباره طرح اقتصادی اش برای باشگاه پرسپولیس گفت: متاسفانه نگذاشتند طرح اقتصادی ام را برای باشگاه پرسپولیس به اجرا بگذارم. گل محمدی اداره کل وزارت ورزش و جوانان خلاف سیاست های اصل 44 قانون اساسی عمل می کند و از بخش خصوصی حمایتی نمی کند. گل محمدی به جای تنبیه فریاد شیران به علت به آتش کشیدن لباس نفت، اقدامات این مربی را تایید می کند.

گل محمدی مقصر اصلی حذف نفت از آسیا است

او درباره حذف از لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: گل محمدی مقصر اصلی حذف تیم نفت از لیگ قهرمانان آسیا است که با سیاه نمایی و هجمه های بسیار علیه باشگاه باعث شد که مجوز حرفه ای دریافت نکنیم. به هر حال باشگاه نفت از کمیته بدوی مجوز حرفه ای از آسیا حذف شد اما هنوز امیدواریم که از سوی AFC مجوز حرفه ای دریافت کنیم. حتی اگر ناظر AFC  امکانات نفت را تایید نکند برای دریافت مجوز حرفه ای به مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا می رویم.

سالگادو از باشگاه داری در ایران منصرفم کرد

جهانیان درباره اینکه سالگادو نماینده رسمی لالیگا است که قرار بود مجوز تاسیس آکادمی در ایران را بدهد، بیان کرد: سالگادو قرار بود در تاسیس آکادمی فوتبال لالیگا در ایران به ما کمک کند اما سالگادو به من گفت که باشگاه داری در ایران اشتباه است چرا که فوتبال ایران قانون ندارد. قرار بود یک تیم دسته اولی ایسلندی در اختیار بگیریم که بدهی هم نداشت اما من قبول نکردم و گفتم که سرمایه خود را در فوتبال ایران هزینه می کنم.
مالک باشگاه نفت درباره اینکه شاکیان زیادی باشگاه نفت دارد، بیان کرد: شاکیان حق طبیعی شان است که مطالبات خود را کسب کنند اما هیئت واگذاری هنوز اسامی شاکیان را به ما اعلام نکرده تا اقدامات لازم را انجام بدهیم.

من با هیئت واگذاری توافق کردم

جهانیان درباره اینکه سمتی در باشگاه نفت تهران ندارد، بیان کرد: از نظر اداره کل ورزش و جوانان استان تهران سمتی ندارم اما با هیئت واگذاری موافقت کردم که باشگاه نفت را اداره کنم.
او درباره اعتراض بازیکنان فعلی نفت بابت دریافت نکردن مطالبات خود تصریح کرد: یک چک برگشتی هم دست بازیکنان نداریم و همه بازیکنان به موقع مطالبات خود را وصول کردند و حتی بلیت و هتل برای سفر به مشهد هم رزرو کردیم تا تیم مشکلی نداشته باشد.
مالک باشگاه نفت تهران در پایان خاطر نشان کرد: از مسئولان ورزش می خواهم فردی را به عنوان رئیس اداره کل ورزش استان تهران انتخاب کند که بخش خصوصی را درک کند و همانند گل محمدی با باشگاه های خصوصی رفتار نکند. 
منبع: باشگاه خبر نگاران جوان