تبیان، دستیار زندگی

قبل از سفر به جنوب شرقی آسیا بخوانید

یکی از انواع سفرهایی که امروزه مخصوصا بین مردم کشورمان بیشتر از قبلا شده است، سفر به شیوه ی بک پکری به جنوب شرقی آسیا و کشورهای آن ناحیه است پس اصلا جای تعجب نیست که همه چیر در این کشور ها به این اندازه ارزان باشد از غذا گرفته تا بیشتر تفریحات و لباس ها و… طبیعت کشورهای این منطقه واقعا تحسین برانگیز است از آن جا که سفر به این منطقه از آسیا روز به روز در حال بیشتر و بیشتر شدن است لازم است تا نکاتی را درباره ی این منطقه بانید تا بتوانید سفر بهتری هم به آن جا داشته باشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جنوب غرب آسیا


هیچ وقت در پیدا کردن هتل و یا اقامتگاه به مشکل بر نمی خورید

ما همیشه پیشنها می کنیم که اگر قصد سفر به جنوب شرقی آسیا و کشورهایی مثل تایلند، ویتنام و.. را دارید به خصوص اگر بار اولتان است حتما هتلتان را بصورت آنلاین انتخاب کنید به جای اینکه بخواهید به یک کشور ناشناخته بروید و بی هدف در خیابان هایی که نمی شناسید قدم بزنید و دنبال جایی برای اقامت باشید، که می توانید هتل مورد نظرتان را از بین هتل های الی گشت خیلی راحت و با وارد کردن نام مقصد مورد نظرتان انتخاب کنید. در وبسایت الی گشت در بخش هتل ها می توانید خیلی راحت قیمت هتل ها را با هم مقایسه کنید و از بین آن ها مورد متتناسب با شرایط تان را پیدا کنید.

البته می توانید بعد از رسیدن به مقص هم دبنال اقامتگاه بگردید البته همان طور که تا به حال زیاد در این باره گفته ایم در هر جایی م یتوایید اقامتگاه رایگان هم پیدا کنید مثلا افرادی که کوچ سرفینگ می کنند می توانند اقامتگاه رایگان در مقاصدی که قرار است بروند پیدا کنند.

منطقه ای ارزان که می توانید خیلی راحت به همه جای آن سفر کنید
یکی از ارزان ترین روش های حمل و نقل در کشورهای جنوب شرقی آسیا استفاده از اتوبوس ها است که هم ارزان هستند و هم بیشتر مناطق را پوشش می دهند. اغلب سیستم حمل و نقل عمومی در این کشورها به خصوص در پایتخت آن ها کارآمد است و یکی از بهترین روش ها هم برای حمل و نقل آسان هم ارزان در ایران هستند. یکی دیگر از روش های راحت حمل و نقل در این کشورها رفت و آمد با دوچرخه است که می توانید آن ها ار با قیمتی ارزان کرایه کنید و علاوه بر آن ها توک توک ها هم هستند که البته هزینه ی حمل و نقل با آن ها ۲ برابر استفاده از وسایل حمل  نقل عمومی است پس بهتر است با آن ها جابه جا نشوید مگر اینکه بخواهید فقط یکبار امتحانشان کنید.

غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا فوق العاده ارزان هستند
قیمت غذا در جنوب شرقی آسیا به شدت کم و ارزان است و به همین دلیل اگر بخواهید روی غذا در کشورهای این منطقه زیاد هزینه کنید مطمئن باشید کار اشتباهی کرده اید. یکی از بهترین غذاهایی که در این مناطق می توانید میل کنید غذاهای خیابانی هستند و دلیل خوبی هم پشت این گفته وجود دارد. به هر جاکه رو کنید می توانید دکه هایی را ببیید که غذاهای خیابانی را با قیمت های باور کردنی می فروشند و شاید باور نکنید اما مثلا با هزینه ی تقریبی ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان به راحتی می توانید در یکی از رستوران های خیلی خوبشان غذا بخورید. یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید این است که تا آن جا که می توانید غذهای خیابانی و غذاهای محلی بخورید و از غذاهایی که در هر جای دیگری هم پیدا می شوند مثل فست فود دوری کنید.

گاهی اوقات انتظار تلکه شدن را داشته باشید!
نه فقط در کشورهای جنوب شرقی آسیا بلکه به هر جای دیگر دنیا که سفر کنید هم ممکن است این اتفاق برایتان بیفتد در هر جایی هم انسان خوب و هم انسان بد وجود دارد و البته انسان هایی که فکر می کنند زرنگ هستند! حتی اگر در جایی احساس کردید که سرتان کلاه رفته است و برای مثال در خرید کالایی، ۵ برابر قیمت آن را پرداخت کرده اید هم نباید ناراحت نشوید و اجازه ندهید تا سفرتان را خراب کند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که حواستان را جمع کنید و تا جایی که می توانید قبل از سفر به یک مقصد گردشگری اول خوب در باره ی آن مقصد اطلاعاتی به دست بیاورید و درباره ی هزینه هایش بدانید  از این طریق بفهمید که به طور تقریبی برای هر چیزی چقدر باید خرج کنید واقعا ارزش چند دقیقه ای جستجو در گوگل و یا حتی در مجلات معتبر گردشگری را دارد در ان ها می توانید هر اطلاعاتی را راجع به هر کشوری به دست بیاورید و از هزینه های موجود هر کشور بیشتر بدانید می توانید مجله گردشگری الی گشت را جستجو کنید.
جنوب غرب آسیا

محلی ها همیشه راغب به کمک هستند
اگر یک بار به یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا سفر کنید خیلی زود می بینید که یکی از بهترین بخش های سفر به این کشورها آشنا شدن با مردم محلی از نزدیک است، مردمی که بسیار صمیمی و دوستانه رفتار می کنند و همیشه آماده هستند تا از فرهنگشان اطلاعات خوبی به شما بدهند. آن ها تا حد توانشان سعی می کنند تا به شما کمک کنند حالا این کمک می تواند در حد دادن یک آدرس باشد و یا اینکه شما را سوار ماشینشان کنند و به جایی که می خواهید ببرند و یا حتی اقامتگاه برایتان جور کنند!

در جنوب شرقی آسیا زمان بی معناست
در حالیکه بسیاری از ما همیشه درگیر کمبود زمان هستیم و یک از اصلی ترین دغدغه های زندگی مان است، این مسئله در جنوب شرقی آسیا چندان معنایی ندارد و آن ها سعی می کنند تا همه ی کارها را سر صبر و حوصله انجام دهند پیشنهاد می کنیم موقع سفر به این کشورها شما هم مثل آن ها آرامشتان را حفظ کنید و و خودتان را آماده ی تاخیر و معطلی های زیاد کنید.


منبع:مجله الی گشت به نقل از  adventureinyou.com