تبیان، دستیار زندگی

زمان نام نویسی امتحانات غیر حضوری نیم سال اول حوزه علمیه

دستورالعمل اجرایی، شرایط و برنامه امتحانات غیرحضوری نیم سال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۷ (بهمن ماه ۹۶) از سوی معاونت آموزش حوزه های علمیه اعلام شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
زمان نام نویسی امتحانات غیر حضوری

دستورالعمل اجرایی، شرایط و برنامه امتحانات غیرحضوری نیم سال اول سال تحصیلی 96-97 (بهمن ماه 96) از سوی معاونت آموزش حوزه های علمیه اعلام شد.

شرایط نام نویسی در امتحانات غیرحضوری تکمیل سطح یک قبولی در دروس پایه های 1 تا 6 و کسب معدل 14 از دروس پایه 6، گذراندن تحصیلات دوره سطح یک به صورت رسمی طبق ضوابط و در مدارس تحت برنامه مرکز مدیریت حوزه های علمیه و عدم استفاده از ماده 10و 18 است.

همچنین اشتغال تمام وقت در یکی از نهادها یا ارگان های انقلاب اسلامی متناسب با شؤون روحانیت و نداشتن مشکل آموزشی و صیانتی در نیمسال اول و دوم از جمله شرایط نام نویسی در امتحانات غیر حضوری حوزه علمیه است.

براساس این گزارش، نام نویسی امتحانات غیرحضوری از اول آبان آغاز شده و تا یکم دی ادامه دارد و انتخاب درس نیز از دهم آبان تا سیزدهم بهمن ماه برای مدارس غیر حضوری و طلاب فعال است.

لازم به ذکر است، طلاب دارای شرایط برای شرکت در امتحانات غیرحضوری بایستی مدرک اشتغال جدید را بارگزاری کنند و سقف انتخاب درس حداقل260 و حد اکثر 360 ساعت است.

امتحانات نیز از 23 تا 27 بهمن ماه در 5 روز برگزار می شوند و ساعت آزمون فقه، اصول و فلسفه 90 دقیقه و سایر دروس 60 دقیقه است و در صورت لزوم نیز تمدید زمان جلسه به مدت 20 دقیقه جایز است.

سؤالات امتحانات به صورت رمزگزاری شده یک روز قبل از هر امتحان ساعت 18 و رمز سؤالات امتحانی 2 ساعت پیش از جلسه صبح و بعدازظهر و کلید سؤالات در پایان هر روز امتحانی، ساعت 18 از طریق کارتابل ارسال می شوند و کلیه مرسولات سؤال، رمز و کلید نیز درزمان امتحانات از طریق سامانه نجاح، فقط به کارتابل معاون آموزش استان طبق ضوابط ارسال خواهد شد.

شرکت در امتحانات طبق دروس انتخابی برای هر طلبه الزامی است و در صورت غیبت غیر موجه یا انصراف از جلسه امتحان نمره صفر ثبت می شود و نظارت بر حسن برگزاری امتحانات بر عهده مدیریت استان است.

حداقل نمره قبولی در تمامی امتحانات غیرحضوری 12 است و امکان استفاده از تک ماده مطابق ماده 41 آیین نامه آموزشی وجود ندارد و سامانه ورود نمرات نیز از 25 بهمن تا دهم اسفند فعال است و پس از ثبت ونهایی شدن نمرات امکان ویرایش مسدود می گردد بنابراین ضروری است در ثبت نمرات ونهایی کردن آنها دقت شود و آغاز ورود نمرات به ارزیابی تحصیلی طلبه نیز از 15 اسفند است.

لازم به ذکر است در نیمسال دوم امکان انتقال از غیرحضوری به حضوری وجود ندارد بلکه انصراف از غیرحضوری (انتقال از غیرحضوری به حضوری ) فقط در نیمسال اول امکان پذیر است و تغییر دوره از حضوری به غیرحضوری و بالعکس در هر سال تحصیلی، فقط برای یک مرتبه امکان دارد.

طلاب دارای شرایط برای نام نویسی در امتحانات غیرحضوری بایستی با مراجعه به پنل شخصی خود در سامانه نجاح گزینه انتقالات را انتخاب کنند و از میان انواع انتقالات نیز انتقال غیر حضوری را انتخاب کنند و پس از مطالعه شرایط و ضوابط و انتخاب استان، شهر و مدرسه مقصد اطلاعات خواسته شده را ثبت و بارگزاری مدرک شغلی گزینه درخواست انتقال را انتخاب کنند.

برای دیدن برنامه امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی  کلید کنید.