تبیان، دستیار زندگی

مشاغل آزادکاری که درآمد بیشتری دارند

در دوران کنونی که بازار مشاغل آزاد داغ است و روزبه‌روز بر تعداد کارآفرینان افزوده می‌شود، خوب است که نگاهی به لیست مشاغل پرتقاضا و پردرآمد در عرصه‌ی آزادکاری بیندازید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مشاغل آزادکاری که درآمد بیشتری دارند
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید شغل فعلی‌تان را ترک و کسب‌وکاری استارتاپی یا غیر استارتاپی برای خود راه‌‌اندازی کنید، علاوه بر توجه به مهارت‌ها و توانایی و امکاناتتان، لازم است نیاز فعلی جامعه را نیز مورد بررسی قرار دهید. در ادامه لیست مشاغلی آورده شده که در  سایت Freelancer (محل ارتباط آزادکاران و مشتریان) اعلام شده است. این مشاغل آزاد در سال‌های اخیر تقاضا و مخاطب بیشتری داشته‌اند و همچنین جزو مهارت‌هایی هستند که به سرعت رشد می‌کنند. لیست مشاغل در سال ۲۰۱۷ به شرح زیر است:
- Adobe InDesign ( خدمات صنعت صفحه‌آرایی و چاپ)
- WooCommerce (افزونه تجارت الکترونیک برای وردپرس)
- Angular.js (چارچوب جاوا اسکریپت برای ایجاد برنامه‌ی وب)
- React.js (کتابخانه جاوا اسکریپت برای ایجاد رابط کاربری)
- خدمات وب آمازون (سرویس‌های محاسباتی، تجارت الکترونیک، پرداخت و صدور صورت‌حساب)
- برندسازی
- طراحی سه‌بعدی
- مدیریت وب‌سایت
- کدنویسی HTML5
جالب است بدانید یکی از مهم‌ترین مشاغلی که لیست ۲۰۱۷ را از ۲۰۱۶ متمایز کرده، «برندسازی» است که این موضوع نشان‌ از اهمیت بالای آن دارد. لیست ۲۰۱۶ به شرح زیر است:
- Google AdWords (انتشار محتوای تبلیغاتی در سراسر جهان)
- خدمات وب آمازون (سرویس‌های محاسباتی، تجارت الکترونیک، پرداخت و صدور صورت‌حساب)
- راه‌اندازی و نصب وبلاگ
- دستیار مجازی
- عکاسی
- ویرایشگر عکس
- ویرایشگر ویدئو
- طراحی مد
لیست‌های ارائه‌شده در بالا نشان می‌دهند که بیشتر مشاغل آزاد به سمت کسب‌وکارهای آنلاین پیش رفته است و شما در هر حوزه‌ای که مشغول هستید، احتیاج به برند‌سازی، ایجاد صفحات مجازی، عکاسی حرفه‌ای از محصولات و ارائه‌ی خدمات و جذب مشتری از هر نقطه‌ی دنیا دارید. البته پیشنهاد می‌کنیم شغل اولیه‌ی خودتان را ترک نکنید و ابتدا کسب‌وکار کوچکتان را راه‌اندازی کنید و به‌صورت پاره‌وقت پیش ببرید تا درصورت موفق شدن، آن‌ را به‌عنوان کار تمام وقت‌ برگزینید.
منبع:زومیت