تبیان، دستیار زندگی

1 ماده آرایشی که باعث سقط جنین و ناباروری می شود

سقط جنین و ناباروری از عمده مشکلات زوج های امروزی است که یکی از علل اصلی آن تاثیرات منفی برخی از لوازم آرایشی پرمصرف در میان خانم هاست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سقط جنین، ناباروری، لوازم ارایش، لاک ناخن، باکتری، سلامت ، سلامت جامعه، بارداری
عوارض استفاده از لوازم آرایشی
سقط جنین و ناباروری می تواند دهها علت داشته باشد که یکی از آنها به جرات استفاده بیش از حد زنان از لوازم آرایشی است. دراین بخش قصد داریم برخی از مواد شیمایی مضر و کاهش دهنده بارورری زنان را به شما معرفی کنیم.

رابطه سقط جنین و ناباروری با استفاده از لوازم آرایشی
لاک ها، صابون های آنتی باکتریایی و کرم های ضد پیری حاوی مواد شیمیایی فراوانی هستند که تاثیرات منفی را روی باروری زنان می گذارد و همچنین مواد شیمیایی لوازم آرایشی تاثیرات منفی را روی هورمون ها می گذارد.

علاوه بر این ها روی چندین غذه درون ریز که مربوط به عملکرد تخمدان و سقط جنین و ناباروری تاثیر می گذارد .

صابون های آنتی باکتریایی شانس باروری را از بین می برد و باعث چروک و پیری پوست می شود.

پارابن نوعی مواد نگه دارنده است که در شامپو ، صابون و نرم کننده ها موجود است که برای جلوگیری از رشد باکتری ها استفاده می شود و روی تعادل هورمون ها تاثیر می گذارد و شانس تخمک گذاری کاهش پیدا ی کند و در نتیجه بارداری با مشکل مواجه می شود.
کارشناسان بر این باورند لاک ها حاوی کوکتل ، فتالوئید و فرومالوئید هستند که بارداری را مشکل می سازد. فتالوئید به خانم ها و آقایان مرتبط می شود.

تاثیر لاک ناخن در سقط جنین و ناباروری
پاک کننده های ناخن هم حاوی مواد شیمیایی مانند:متیل، استون، متاکریلات و تولوئن هستند. تولوئن برای صاف شدن ناخن استفاده می شود که باز هم روی باروری تاثیر منفی می گذارد.

در نتیجه با مطالعات زیادی، کارشناسان متوجه شدند که لوازم آرایشی خطر سقط جنین، اختلالات ذهنی و جسمی کودک را بالا میبرد و یا حتی ممکن است کودکان نابالغی متولد شوند که وزن پایین داشته باشند و با مشکلات اخلاقی،یادگیری،کلیوی و عصبی همراه هستند.

منبع : گروه ترجمه نمناک
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.