تبیان، دستیار زندگی

چطور احساس نمونه بودن به همسرتان ببخشید؟

همه ما، به‌عنوان یک انسان علاقمندیم برای دیگران مهم و دوست‌داشتنی باشیم و همیشه هم سعی می‌کنیم به این خواسته‌مان برسیم. نیاز به خاص بودن و اهمیت داشتن برای اغلب مردها یک نیاز مهم است و بانوان باید بتوانند به مرد زندگی خود نشان بدهند که شوهرشان برای آن‌ها چقدر خاص و مهم است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
مردان، همسر، هدیه دادن، توجه کردن، قدردانی، روابط صمیمانه، خانواده ایرانی، ازدواج و خانواده، عشاق موفق
بانوان با دنبال کردن و به‌کار بستن توصیه‌های مطرح شده در این مطلب می‌توانند احساس ویژه‌ای به شوهرشان بدهند و قلب او را تسخیر کنند.

هدیه دادن
به شوهرتان هدیه بدهید، لازم نیست هدیه خیلی گرانبها یا عجیب و غریب باشد. همان‌طور که زن‌ها از گرفتن هدیه خوشحال می‌شوند، مردها هم از دریافت هدیه هیجان‌زده می‌شوند. هدیه می‌تواند غذای مورد علاقه شوهرتان باشد، یا ایجاد فضایی آرام و مملو از صمیمیت در خانه.

توجه کردن
به شوهرتان توجه خاص داشته باشید. توجه خاص و ویژه از سوی یک زن برای یک مرد، یعنی عشق واقعی. وقتی شوهرتان با شما حرف می‌زند از هر کاری که مشغول انجامش هستید، دست بکشید، با او تماس چشمی برقرار کنید، سراپا گوش شوید و تمام توجه‌تان را به حرف‌های او معطوف کنید. پیامی که شوهرتان از رفتار شما دریافت می‌کند، این است که وجودش و حرف‌هایش برای شما اهمیت دارد، از شنیدن حرف‌های او لذت می‌برید و از اینکه در کنار او هستید احساس رضایت و خشنودی می‌کنید.

کمک خواستن
از مرد زندگی‌تان بخواهید تا شما را راهنمایی کند به شما راهکار نشان بدهد، اگر احساس می‌کنید درمانده‌ شده‌اید، یا نگران هستید حتماً از شوهرتان کمک بگیرید. درخواست کمک نشان می‌دهد شما به توانایی‌های شوهرتان ایمان دارید.

تقسیم کردن
خاطرات شیرین خود را با شوهرتان تقسیم کرده، لحظاتی خوب و به یاد ماندنی برای او خلق کنید. با تعریف کردن حوادثی که در طول روز افتاده، شوهرتان را شریک در لحظات زندگی خود کرده و با این رفتار، به او بفهمانید که وی را به‌عنوان شریک و همراه زندگی خود پذیرفته‌اید. مردی که احساس کند مورد پذیرش همسرش قرار گرفته از لحاظ روانی به اوج می‌رسد.

درست کردن
با دست و زحمت خودتان برای شوهرتان چیزی درست کنید. حداقل یک وعده غذایی خانگی دستپخت شما این معنی خاص را برای شوهرتان دارد که به او علاقمند هستید و رضایتش برایتان مهم است. حتماً تهیه شیرینی، دسر یا غذای مورد دلخواه شوهرتان را به‌خوبی یاد بگیرید از هنرهای دستی غافل نشوید و به‌عنوان مثال با هنر و سلیقه خودتان برای او یک بلوز یا شال ببافید، تی‌شرتی برای او بدوزید، یا کیف چرمی برایش درست کنید، حتی اگر ذوق و قریحه سرودن شعر دارید، در وصف او شعری بسرایید.

تشکر کردن
اغلب مردان دوست دارند از آن‌ها قدردانی شود. تشکر کردن یعنی قدرشناسی و قدرشناسی روح مرد را تا آسمان‌ها بالا می‌برد. وقتی مرد کار ویژه‌ای انجام می‌دهد یا حتی کاری ساده و معمولی را به پایان می‌رساند تا زندگی برای همسرش راحت‌تر شود، لازم است همسرش از او تشکر کند. حتی اگر آن کار در حد خالی کردن سطل زباله، پر کردن باک اتومبیل یا حتی نگهداری از بچه‌ها برای دیدن برنامه تلویزیونی مورد علاقه همسرش باشد.

رعایت سکوت
برخلاف زن‌ها، مردان خیلی دوست ندارند وقتی ناراحت هستند با شخص دیگری حرف بزنند. وقتی مردی ساکت است، یعنی که به سکوت نیاز دارد و همسرش باید نیاز او را برآورده سازد. در چنین مواقعی هم خودتان ساکت باشید، هم سکوت شوهرتان را نشکنید. تا احساس خاص بودن را با رفتار صحیح شما، در کنار شما پیدا کند.

تحسین، ستایش و تأیید
گفت‌وگوی عاشقانه و روابط صمیمانه با حسی از خاص بودن ساخته می‌شود. وقتی مردی مورد تحسین و ستایش و تأیید همسرش قرار گیرد بهتر رشد می‌کند، بهتر می‌اندیشد و بهتر عمل می‌کند. به شوهرتان بگویید که او برای شما بهترین و همان مردی است که شما آرزوی ازدواج باا و را داشتید. همیشه دلایلی پیدا کنید تا شوهرتان را مورد تحسین و تأیید قرار بدهید یک مرد تحسین و تأثیرهای همسرش را همیشه به خاطر می‌سپارد.
منبع : فردا نیوزمشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.